İkiz bakımı: Yerinde duramayan bebekler

Uzman: Derya Özel

Bir ikiz annesi olarak ikiz bakımının pek de kolay olmadığını ama aslında püf noktalarını öğrenince zorlanmaktan çok, eğlenmeye başladığımı söyleyebilirim. Bebeklerimin her anları eşsiz güzellikte akıp geçti. Yeni doğdukları zamanlar kadar, ilk emeklemeye başladıkları günler de benim için çok güzeldi. Her ay, onların değişim ve gelişimlerini hayranlıkla ve sevgiyle takip ederdim. Artık biraz daha palazlanıp, yerinde duramadıkları ve emeklemeye başladıkları dönemlerinde, altlarını değiştirirken elimin altından kaçıp gitmeleri daha dün gibi gözümün önünde… 

Bir elimin altında bir bebeğim fakat gözlerim diğer bebeğimde, alt değiştirmeye çalışırken eminim dışarıdan çok komik görünüyordum ama gelin siz o işin zorluğunu bir de bana sorun. Tek bebekte elbette alt değiştirmek çocuk işi fakat iki bebekte bir annenin kurtarıcısı pratiklik oluyor. Şimdi yeni çıkan Prima Külot Bezi'i gördüğümde “Keşke benim zamanımda da olsaydı” demekten kendimi alamıyorum.

Düşünsenize, bir bebeğimin altını değiştirirken, bir yandan her ikisine de türlü animatörlükler yaparak dikkatlerini kendimde toplamaya çalışıyorum, diğer yandan kıpır kıpır olan bebeğimin altını değiştirmek ve düzgün bağlayabilmek için çaba harcıyorum. Sosyal medyada bir ara çok gezen bir video vardı, üçüzleri banyodan çıkarıp yatağa yatıran ve onları tek tek giydirmeye çalışan bir annenin tatlı ve komik videosunu izlemeyeniniz kalmamıştır eminim. İşte benim alt değiştirme maceralarım da aynı komiklikte geçerdi. 

Yeni çıkan Prima Külot Bez'i inceleme fırsatı bulduğum için gönül rahatlığıyla tüm annelere tavsiye edebilirim. Prima Külot Bez, külot formunda, külot gibi kolayca giydirilen, yan bantlardan yırtılarak pıt diye çıkartılan pratik bir form. Bunu emekleme çağına gelen ve artık kıpır kıpır olan bebeklerin bezini değiştirmede zorlanan anneler için tasarlayanların ellerine sağlık. Ürünü gördüğümden beri dilimde aynı cümle dolanıp duruyor; “Ah keşke benim zamanımda da çıkmış olsaydı…”

Çerez Onayı