Diğer ebeveynlerle arkadaş olma

Yeni annelerle ilişkiler kurmak sadece hoş vakit geçirmeniz için değil aynı zamanda aynı zamanda çocuklarınızın da sosyalleşip birlikte oynaması için fırsatlar sunacaktır.

Sosyal çevrenizi nasıl genişleteceğinize dair işte birkaç ipucu:

Erkenden başlayın

Doğum kursundaki kadınlarla veya kadın doğum doktorunuzun bekleme salonundaki müstakbel annelerle sohbet başlatın. Yaklaşık aynı yaşta bebekler yetiştireceksiniz ve anneliğin kilometre taşlarını birlikte paylaşabilirsiniz.

Spor salonuna gidin

Spor salonunda annemle ben derslerine katılmak, civardaki yeni annelerle tanışmak için iyi bir yöntem. 

Forumlara katılın

Diğer bir alternatifte annelerin olduğu forumlara üye olmak ve deneyimlerinizi burada paylaşarak sohbet etmek olabilir. Bu şekilde arkadaşlığınızı internet üzerinden başlatıp daha sonra birbirinizi tanıdıkça yüz yüze görüşebilirsin.

Oyun buluşmaları ayarlayın

Diğer annelere sizi tanıştırması için çocuğunuzun öğretmeninden veya bakıcısından yardım isteyin. Çocuğunuz sınıfta arkadaş edinmişse birlikte oyun oynamaları için anneleriyle görüşün. Çocuklar oynarken siz de yeni (yetişkin) arkadaşlar edinebilirsiniz.

Oyun parkının abonesi olun

Yeni bebeğinizi haftada en az bir kere parka götürmeyi hedefleyin. Aynı günlerde yaklaşık aynı saatlerde giderseniz muhtemelen aynı programa sahip başka yeni annelerle de tanışabilirsiniz.

Büyük ihtimalle yeni anne arkadaşlarınızın programları da sizinki kadar yoğundur, bu yüzden çok sık bir araya gelemezseniz endişelenmeyin. Grubunuza mümkün olduğunca çok anne katarak oyun buluşmalarının sayısını artırın.

Çerez Onayı