A114

Aile tatilinin sadece planlaması bile içinizde heyecan uyandırmaya yeter. Küçük çocuğunuz, su kaydırağında harika bir hafta geçirmekten büyük keyif alacak, siz de havuz başında buzlu içeceğinizle güneşin tadını çıkarabileceksiniz. Bir gününüzü de bölgedeki müzede geçirerek miniğinize eğlenceli bir tarih dersi vermeye ne dersiniz?

Planınızı yaparken her iki nesil için de yolculuğu keyifli kılacak birkaç aile tatili önerimize de göz atın:

Günü bölümlere ayırın

Çocuklar, basit ve tanıdık eğlencelere hemen heyecanlanır. Sadece hafta sonu tatili için aktivite fikri düşünüyorsanız, evinize yakın ilginç bir mekan bulabilirsiniz. Mesela minyatür golf ya da binicilik kursu gibi. Daha da kolayı, parkta plastik kova ve kürekle kumdan kaleler yapmak! Turistik bir geziye katılıyorsanız

Günlük otobüs turundan ziyade limanda iki saatlik bir tekne gezintisi hem küçük çocuğunuzun daha fazla ilgisini çeker hem de sizi daha çok eğlendirir.

Ayrı geçireceğiniz zamanda destek alın

Sadece yetişkinlere özel birkaç saatlik bir akşam için otelden bir çocuk bakıcısı ayarlamasını isteyin. Eğer sessizliğe ihtiyacınız varsa otelde çift masajı alabilir, enerjik hissediyorsanız eşinizle çevredeki eğlence mekanlarına göz atabilirsiniz.

Programınızı açık tutun

Küçük çocuklar kendi zaman çizelgelerine göre hareket eder. Çocuğunuz öğleden sonra uykuya ihtiyaç duyabilir. Kısa bir şekerleme yapabilmesi için planlarınızı miniğinizin uyuma ihtimaline göre ayarlayın.

Çocuklar yorgunken seyahat edin

Bu durum bir çocuktan diğerine farklılık gösterecektir. Bazı küçük çocuklar bir otomobilde veya uçakta sabahın 6'sında uykuya dalıp 9'a kadar uyuyabilir. Bir kısmı ise anında uyanacaktır. Otomobilde yolculuk için en iyi zamanın, öğleden sonra şekerlemesi sırasında olduğunu görebilirsiniz.

Tatilde tek lokasyona odaklanın

Böylece çocuğunuz ortama daha kolay adapte olabilecek ve siz de daha rahat edeceksiniz.

Havalimanına daha erken gidin

Havayoluyla ailece seyahat ederken beklenmedik durumlara karşı hazırlıklı olmak için erken gitmeniz faydalı olabilir. Bebeğinizin iyi olması için uğraşırken (bez değişimi, beslenmesi, uykusu, oyunu gibi) uçuşunuzu kaçırma olasılığını ortadan kaldırmış olursunuz.

Kendi hislerinizi takip edin

Çocuklarımız bizim duygularımızı yansıtır. Biz mutlu olursak onlar da mutlu olacaktır. Bir sorun karşısında biz rahat davranırsak onlar da sorunlarla aynı şekilde başa çıkacaktır.

Herkesin mükemmel bir deneyim yaşaması için en iyisini yaptığınızı biliyoruz ve şimdiden ailece iyi tatiller diliyoruz!