Baby Shower için Hediye Fikirleri

Davet edildiğiniz baby shower'a çok az zaman kaldı ve anne ve baba adayını en mutlu edecek olan baby shower hediyesinin ne olabileceğini mi düşünüyorsunuz? Size bir hediye listesi verildiyse şanslısınız. Eğer böyle bir liste yoksa biraz yaratıcı olmalısınız. En iyi baby shower hediyesi, gerçekten işe yarayacak ve hatta biraz da sizin tercihinizi yansıtacak bir hediyedir.

Özellikle biraz ilham almaya ihtiyacınız varsa veya nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız baby shower için hediye listemiz en uygun hediyeyi seçmenizi sağlayacaktır.

Baby Shower Fikirleri: Çocuk Odasında Olması Gerekenler

Çocuk odasında kullanılacak bir hediye seçmek biraz zor olabilir. Anne ve babalar gerçekten nelere ihtiyaç duyar? Çocuk odasında kesinlikle bulunması gerekenler arasında olup baby shower'da verebileceğiniz hediyelerle ilgili fikirlere buradan ulaşabilirsiniz.

 • Beşik: Bu çocuk odasında kesinlikle olması gereken eşyadır ama en önemli konu güvenlik olsa da karar verirken dikkat edilmesi gereken çok sayıda nokta vardır. Eğer hediye olarak beşik almayı düşünüyorsanız anne ve babanın tercihine göre almanızı tavsiye ederiz. Uyku pedi ve örtüsü gibi beşik aksesuarları da çocuk odasında mutlaka olması gereken eşyalardır. Anne ve babanın zaten bir beşiği varsa bir yatak örtüsü veya kolay geçirilen lastikli çarşaf alabilirsiniz.

 • Alt değiştirme masası: Gerçekten çok kullanılacak olması nedeniyle harika bir hediye olacağından emin olabilirsiniz. Annenin ve babanın belirli bir tarz veya marka tercihi olabileceğinden özellikle ne tür bir alt değiştirme masası istediklerini öğrenmeniz önemlidir.

 • Alt değiştirme pedi: Bu seçenek sayesinde evin herhangi bir yeri; alt değiştirme pedi, bebek bezi ve ıslak mendille bir alt değiştirme alanına dönüşebilir.

 • Omuz örtüleri: Bu örtüler, annenin ve babanın giysilerini bebeği besleme sırasında kirlenmekten korur ve aynı zamanda dökülenleri veya bebeğin kirlenen ellerini temizlemekte kullanılır. Bunlardan biraz alıp hediye verebilir veya bunları baby shower hediye sepetinize ekleyebilirsiniz.

 • Bebek dönenceleri: Renkli olanları seçmenizi özellikle öneririz. Bebeğin görebildiği ilk renklerden birinin kırmızı olduğunu unutmayın. Müzikli bebek dönenceleri dahil çok sayıda seçenekten birini tercih edebilirsiniz. Bebeğin odasının bir teması olup olmadığını öğrenerek odanın tarzına uygun bir bebek dönencesi bulabilirsiniz.

 • Gece lambası: Loş bir ışık bebeği sakinleştirebilir ve anne ve babanın gecenin geç saatlerinde karanlıkta bir yere takılmadan yürümesini mümkün hale getirir.

 • Baby shower için hediye sepeti: Gerekli olan çok sayıda küçük hediyeyi şirin bir sepete yerleştirebilirsiniz. Bunlar bebek bezi için özel çöp kovası, pişik kremi, bebek bezi, omuz örtüsü, body, ıslak bebek mendili, emzik, küçük bir oyuncak ve diğer birçok şey olabilir.

 • Sallanan sandalye: Bebeğini emziren ve kucağında tutan bir annenin ihtiyacı olabileceği şeylerden biri de sallanan bir sandalyedir çünkü hafif şekilde ileri ve geri sallanma hareketi bebeğin rahatça uyumasına yardımcı olabilir. Bebeğin beslenmesi sırasında ihtiyaç duyulabilecek eşyaların koyulabileceği küçük bir sehpayı da sandalye ile birlikte hediye edebilirsiniz.

 • Bebek monitörü: Bebek monitörleri anneleri ve babaları rahatlattığından her zaman harika bir hediyedir.

Back to the top

Baby Shower için Benzersiz Hediye Fikirleri

Aşağıdakiler arasından anne ve baba adayının kesinlikle bayılacağı benzersiz baby shower hediyesini seçebilirsiniz:

 • Hatıra defteri: Bu defterler sayesinde bebeğin ilk yılı harika şekilde kaydedilebilir. Önemli ve özel anlar not edilebilir ve resimler yapıştırılabilir. Bebek büyüdükten sonra aile olarak anılarla dolu bu deftere hep birlikte bakabilirler.

 • Bebek kitapları: Anne ve babalar, ne kadar küçük olurlarsa olsun bebeklerine kitap okumaya başladığından çok sayıda bebek kitabına sahip olmak onları mutlu eder. Yeni çıkan veya klasik çocuk kitaplarından oluşan bir sepet hazırlayabilir veya en çok sevdiğiniz çocuk kitaplarından bazılarını da ekleyebilirsiniz.

 • Oyuncak: Bebeğin biraz büyüyünce oynayabileceği oyuncakları hediye edebilirsiniz. Bebek büyüyüp oynayabileceği yeni bir şey aramaya başladığında annesi ve babası hemen rafta bekleyen oyuncağı verebilir.

Back to the top

Baby Shower için Kendi Hazırlayabileceğiniz Hediyeler

Kişiselleştirilmiş baby shower hediyeleri gerçek duygularınızı harika şekilde yansıtır. Yaratıcı biriyseniz bu fikirlerden yararlanabilirsiniz:

 • Baby shower pastaları: Kendi hazırladığınız baby shower pastası hem eğlencelidir hem de çok işe yarar. Bebek doğduktan hemen sonra ve büyürken en çok ihtiyaç duyulan şeylerden biri bebek bezi olduğundan çeşitli boyutlarda bebek bezi kullanabilirsiniz.

 • El yapımı giysiler: Örgü örmeyi veya dikiş dikmeyi bilen biriyseniz bebeğe kendi yaptığınız bir giysiyi, çorabı, bereyi veya eldiveni hediye edebilirsiniz.

 • Kendi hazırladığınız yemekler: Bebeği yeni doğan anne-babaların özellikle yemek pişirmeye pek zamanı kalmaz. İlk birkaç ayda her hafta evde kendi pişirdiğiniz ve gerekirse buzluğa atılabilecek yemekler götürebilirsiniz.

 • Çocuk odası için özel tasarımlar: Yaratıcılıkta sınır tanımayan biriyseniz çocuk odasını süslemek için sanatsal bir baby shower hediyesi hazırlayabilirsiniz.

 • Diğer kişiye özel baby shower hediyeleri: Bebeğin adıyla kişiye özel bir hale getirilebilecek bir bebek kitabı veya çocuk kitabı siparişi verebilirsiniz. Pamuklu bir tulum veya ince bir battaniye üzerine istediğinizi yazdırabilirsiniz. İsterseniz çocuğun adını bir oyuncak veya farklı bir yumuşak oyuncak üzerine de yazdırabilirsiniz.

Back to the top

Yeni doğacak olan bebek, ikinci veya üçüncü bebekse anne adayı yeni doğacak olan bebeği için zaten birçok temel eşyaya sahip olabilir. Bu fikirlerden bazılarını değerlendirin ve Anne adayının da hediye almaktan çok hoşlanacağını unutmayın.

 • Pijama veya elbise: Anne adayının yaklaşan ve uzun sürecek geceleri için ona hoş pijamalar, rahat terlikler veya şık bir bornoz hediye edebilirsiniz. Makinede yıkanabilen ve emzirme sırasında rahatlık sağlayacak olanlar gerçekten anneyi çok mutlu eder.

 • Kitaplar: Anne adayı, hamilelik ve yeni doğan bebeklerle ilgili her şeyi okumuş olabileceğinden ona sakin ve hatta biraz rahatlayacağı zamanlar için en çok satanlar listesindeki kitapları, bir dergi üyeliği veya bir e-okuyucu hediye edebilirsiniz.

 • Kişiye özel takılar: Üzerinde bebeğin adının veya baş harfinin yazılı olduğu ve birçok yerde kolaylıkla bulabileceğiniz kişiye özel takı veya kolyeler, Annenin taşımaktan en çok hoşlanacağı aksesuarlardan biri olabilir.

 • Hediye kartları: Ne alacağınızdan emin olamıyorsanız anneye yakın bir bebek eşyası mağazasından veya marketten bir hediye kartı alabilirsiniz. Bu şekilde anne veya babanın tam olarak ihtiyacı olanları almasına yardımcı olabilirsiniz. Kendisi için özel bir şey yapmak isteyebileceği zamanlar için de anneye en sevdiği giyim mağazasından bir hediye kartı verebilirsiniz.

 • Battaniye: Tığ işi bir battaniye de ne kadar önem verdiğinizi gösteren yaratıcı bir baby shower hediyesidir. Bu battaniye, anneyi dinlenirken çok rahatlatır. Aynı zamanda yıllarca kullanılacağından ve ailenin bir parçası haline geleceğinden de emin olabilirsiniz.

 • Bebek çantası: Anne adayı yakın bir arkadaşınızsa ve onun tarzını iyi biliyorsanız ona bebek çantasını alan siz olabilirsiniz. İçi geniş ve kolay erişilebilen birçok bölmesi olduğundan ve arabaya takılabildiğinden emin olmanızı öneririz. Anne (ve Baba) bu çantayı birkaç yıl yanında taşıyacağından hem klasik hem de çok yönlü bir çanta olmasına özen gösterin.

Back to the top

Bazı yerlerde pek göremeyeceğiniz ama yeni anne-babalar için çok iyi olabilecek bazı hediye fikirleri de var. Bunların birçoğu daha çok hizmet şeklinde sunulan ve anne-babaların bebekleriyle olan bazı anların tadını çıkarmalarını sağlayacak hediyelerdir.

 • Profesyonel fotoğraf çekimi: Doğumdan sonra her şey yoluna girdiğinde yeni anne-babaların çoğu profesyonel bir fotoğrafçıya giderek ömür boyu saklayacakları aile fotoğrafları çektirir.

 • Bakım seansı: Anne adayına; masaj, pedikür veya yüz bakımı gibi yakındaki bir spa'da bir bakım seansı ayarlayın. Bu, anne adayı için bebek doğduktan sonra da harika olacaktır.

 • Romantik bir gece: Yeni anne-babaya bebeklerinden bir süreliğine ayrılarak biraz özel zaman geçirme şansı verebilirsiniz. Bu romantik gece bebek doğduktan sonraki ilk birkaç haftada (veya ayda) mümkün olmayabilir ama anne ve baba daha sonra birlikte bir restorana gitme şansını mutlulukla değerlendirecektir. Anne-babaya birlikte güzel zaman geçirebilecekleri bir restoranda ücretini ödeyerek bir akşam yemeği rezervasyonu yaptırabilirsiniz ama en uygun zamanı kendilerine sormayı unutmayın.

 • Temizlik hizmeti: Yenidoğan bebeklerin anne-babaları çok yoğun ve yorgun olur. Evleri için bir yardımcı bularak onlara temizlik konusunda destek vermesini sağlayabilirsiniz veya doğumdan sonraki ilk birkaç ay boyunca hafta bir kez gelecek temizlikçi ayarlayabilirsiniz.

 • Çocuk bakıcısı Bebekten bir akşam kısa bir süreliğine ayrılmak anne-babaya çok iyi gelebilir. Anne-babaya bebeklerine bu kısa sürede bakmayı teklif edebilirsiniz. Hem bebeğe bakabilir hem de evde yapılacak bazı küçük ama önemli işleri yaparak onlara yardımcı olabilirsiniz.

 • Eve teslim: Aynı zamanda markete veya restorana sipariş vererek siparişin eve teslim edilmesini isteyebilirsiniz. Yeni anne-baba buzdolaplarının dolu olmasından ve küçük bir bebekle market alışverişine gitmek zorunda olmamaktan çok mutlu olacaktır.

Back to the top

Taşınabilir, Pratik Baby Shower Hediyesi Fikirleri

Anne adayının bebeğiyle birlikte seyahat etmesinin gerekli olduğu zamanlar olur. Havaalanına veya anneanne yada dedenin evine giderken iki nokta arasındaki yolculuğu sırasında taşınabilen çeşitli eşyalara ihtiyaç duyar. Hareket halindeyken kullanabileceği bir eşyayı hediye edebilirsiniz.

 • Park yatak: Kolaylıkla katlanıp kurulan güvenli ve hafif seçenekleri arayın. Taşınabilir bir oyun alanı, anne-baba izlerken bebeğin rahatça oynayacağı veya uyuyacağı güvenli bir alandır.

 • Oyun minderi: Evde olmadıklarında bebeklerin dikkatini çeken ve eğlenmesini sağlayan diğer bir seçenek de taşınabilir bir oyun minderidir.

 • Acil durum için bez çantası: Anne-babaların arabada saklayabilecekleri veya zor durumda kaldıklarında kullanabilecekleri ve içinde ihtiyaç duyulan temel malzemelerin olduğu küçük bir bez çantası hazırlayın.

 • Bebek taşıyıcı veya taşıma şalı: Çeşitli işleri yaparken veya evin içinde hareket ederken anne-babaların ellerinin boş kalabilmesi için iyi bir bebek taşıyıcı kullanmaları gerekebilir. Aynı zamanda bebek için hoş ve rahatlatıcıdır. Diğer bir seçenek de kangurudur.

 • Taşınabilir değiştirme minderi: Anne-baba adayı, seyahat etmeyi veya günlük gezilere çıkmayı seviyorsa hareket halindeyken bez değiştirebilmeleri için onlara taşınabilir bir alt değiştirme minderi hediye edebilirsiniz.

 • Puset: Anne-baba adaylarının çoğu, pusetlerini kendi seçer ama en çok hangisini istediklerini biliyorsanız onların gerçekten en çok kullanacağı baby shower hediyesinin bu olacağından emin olabilirsiniz.

 • Puset aksesuarları: Bunlar bebek için çeşitli oyuncaklar ve kitaplar olabileceği gibi Anne ve Baba için kupa ve akıllı telefon tutacağı da olabilir. Puset örtüleri, şemsiyesi ve hatta pusette kullanılan eldivenler de her türlü havada bebekle birlikte seyahat etmeyi kolaylaştıran seçeneklerdir.

Back to the top

Burada sizinle paylaştıklarımız arasında en uygun hediye fikrini henüz bulamadıysanız sizin için farklı önerilerimiz olabilir. Bu hediyeler, bebek büyüdükçe daha da önemli olacaktır. Düşünerek seçtiğiniz hediye, anne-babanın en çok ihtiyaç duydukları zamanda kullanacakları şey olacaktır.

 • Ana kucağı: Çok sayıda ve farklı türde ana kucağı vardır ama seçmeden önce yaş ve ağırlık bilgilerini kontrol etmeyi unutmayın. Oturma yerleri yeni doğanlar ve daha büyük bebekler için farklı tiplerde ana kucağı olduğuna dikkat ederek alın.

 • Büyük beden giysiler: Bebekler çok hızlı büyüdüğünden bebeğin yalnızca ilk birkaç haftada veya ayda değil daha sonraki aylarda da giyebileceği kıyafetler almaya çalışın.

 • Banyo aksesuarları: Bir bebek küveti alın ve içine oyuncak ördek, bebek sabunu, bebek havlusu, kaydırmayan bir banyo paspası ve bebek bakım seti gibi eşyalar koyarak bir hediye sepeti olarak kullanın.

 • “Acil durum” kiti: Anne-babaların henüz hazır olmadığı küçük acil durumlarda kullanabilecekleri ve içinde bir termometre, cımbız, antiseptik losyon, antibiyotik krem, küçük yara bandı, soğuk jel pedi olan acil durum kiti hediye edebilirsiniz.

 • Bebeği koruma amaçlı aksesuar ve eşyalar: Elektrik prizi kapakları, köşe kapatıcılar ve bebek kapıları dahil yeni ailenin ihtiyaç duyacağı çok sayıda güvenlik amaçlı aksesuar ve eşya vardır.

Back to the top

Anne-babaların gerçekten ihtiyaç duyduğu diğer şeyler için online hediye listemizdeki diğer baby shower için hediye fikirlerine göz atabilirsiniz.

Anne adayının ihtiyaç listesinde neler olduğunu henüz bilmiyorsanız İhtiyaç Listemize göz atabilirsiniz.

Hediyeniz ne alırsanız alın güzel bir hediye olacaktır. Anne-babalar çok yoğun olduğundan hediyeniz ne olursa olsun gerçekten onlara yardımcı olacaktır.

Bu sırada bir baby shower düzenliyorsanız Prima'nın baby shower planlamasıyla ilgili baby shower temalarından, oyunlara, davetiyelere ve çok daha fazlasına uzanan çok çeşitli önerilerini inceleyin.

Çerez Onayı