Baby Shower Organizasyonu

Baby shower'ı düzenleyen kişi olarak unutmamanız gereken çok şey olacaktır; ancak anne adayının kişisel tercihlerini dikkate alırsanız ve her şeyi düzenli şekilde yaparsanız baby shower planlaması hem stressiz hem de eğlenceli hale gelebilir.

Baby Shower'ın Yeri

Baby shower organizasyonunu yapmaya başlarken önce anne adayının en çok neyi seveceğini düşünün. Evde olmaktan mı hoşlanır? Şık öğle yemeklerini mi sever? Yoksa en sevdiği kafeteryada brunch'ı mı tercih eder? Tabii ki bütçeniz, misafir sayısı ve hava durumu baby shower için uygun olacak yeri belirlemede önemli bir rol oynayacaktır. Düşünebileceğiniz seçenekler:

  1. Ev (partiyi düzenleyenin veya anne adayının): Özel ve rahattır. Mutfağın kontrolü tamamen size ait olur ve herkes tuvaletin yerini bilir.

  2. Restoran veya kafeterya: Sadece bir masa rezervasyonu yaptırmanız yeterlidir.

  3. Parti mekanı: Mekan çalışanları neredeyse ihtiyacınız olacak her şeyi ayarlamanıza yardımcı olabilir ama aynı zamanda istediğiniz gibi süsleme de yapabilirsiniz.

  4. Açık Havadaki Alanlar: Yakında bildiğiniz bir açık havada güzel bir yer de harika bir seçenek olabilir. Örneğin, hoş bir parkta piknik veya sahilde barbekü yapılabilir. Misafirlerin her biri paylaşmak üzere bir yiyecek getirebilir.

  5. Özel bir yer: Spa'da bir bakım seansı ayarlayabilirsiniz veya anne adayının diğer hobilerini dikkate alarak başka özel bir yer ayarlayabilirsiniz. Sanattan hoşlanıyorsa baby shower'ı bir el sanatları workshop'ı olarak düzenleyebilirsiniz; spordan hoşlanıyorsa bowling salonu gibi farklı seçenekleriniz de olabilir.

Nereye giderseniz gidin anne adayının tercihlerini göz önünde bulundurmanız doğru seçimler yapmanızı sağlar.

Baby Shower Teması

Baby shower planlamasında ilk adımlardan biri baby shower fikirleri arasından seçeceğiniz temayı belirlemektir. Diğer temalar ve eğlenceli dekorasyon fikirleri için Primanın hazırladığı baby shower planlama rehberine göz atarak tam olarak aradığınızı bulabilirsiniz.

Temalar, doğacak olan bebek için bir kutlama olsa da genellikle anne adayının karakterini yansıtır. Örneğin, cinsiyetini bilmiyorsanız puset teması kullanabilirsiniz. Bebeğin kız olacağını biliyorsanız prenses şatosu şeklindeki bebek bezi pastası harika bir seçim olabilir. Anne adayının bir oğlu olacağını biliyorsanız partide mavi rengi bol bol kullanabilir ve bir tren şeklinde bebek bezi pastası hazırlayabilirsiniz. Baby shower teması aynı zamanda en uygun süslemeleri bulmanız konusunda da sizi yönlendirecektir.

Misafir Listesi ve Davetiyeler

Misafir sayısı bütçenize ve mekandaki yer sayısına ve tabii ki anne adayının özellikle davet etmek istediği kişilere bağlıdır. Misafir listesinin son haline ve partinin tarihine anne adayı ile birlikte karar verin.

Tarihi seçerken özellikle dikkat etmeniz gerekenleri unutmayın. Anne adayının eğlenmesini ve ihtiyacı olan duygusal desteği almasını sağlamak için bazı baby shower partileri doğumdan önce düzenlenir. Diğer taraftan da bebekle tanışma partisi olması için de doğumdan sonra da düzenlendiği de olur.

Baby shower davetiyelerinin temaya uygun olmasını sağlayın ve bebeğin ihtiyaç listesiyle ilgili ayrıntıları eklemeyi unutmayın. İster basılı ister elektronik davetiye kulanın anne adayından davet edilen kişilerin adı ve soyadı ile birlikte posta veya e-posta adresini almayı unutmayın. Davetiyeyi gönderdikten sonra davetiyenin ulaşıp ulaşmadığını teyit edebilmeniz için misafirlerin telefon numarasını almanız iyi olabilir. Bir Facebook etkinliği oluşturduysanız tüm misafirler misafir listesinde bulunmayabileceğinden anne adayını da "admin" (yönetici) yaparak onun da etkinliğe istediği kişileri eklemesini sağlayabilirsiniz.

Davetiyeleri partiden 4 ila 6 hafta önce gönderebilir ve geleceklerin ve gelmeyeceklerin listesini hazırlayabilirsiniz.

İkramlar

Baby shower'daki ikramlar için çok düşünmenize gerek yok. Bunun için bir catering şirketiyle anlaşabilir, her misafirden bir yiyecek getirmesini isteyebilir veya yapımı kolay tatlılar hazırlayabilirsiniz. İçecekleri unutmayın! Misafirlerden beslenmeyle ilgili bazı kısıtlamaları olup olmadığı konusunda sizi önceden bilgilendirmelerini isteyin. Baby shower, bir parti mekanında düzenlenecekse mekan size yiyecek ve içecekleri seçme konusunda yardımcı olabilir. Partiyi bir restoranda veya kafeteryada düzenliyorsanız onlar size özel bir yemek menüsü hazırlayabilir veya misafirler menüden kendi istediklerini seçebilir.

Baby Shower Oyunları

Baby shower partileri genellikle birkaç saat sürer ama anne adayı bu özel günün anılarını her zaman hatırlayacaktır. Anne adayına baby shower sırasında oyunlar oynamayı isteyip istemediğini sorun. Baby shower oyunları oynamaya. karar verirseniz hazırlanmanız gereken oyun sayısını belirlemenize yardımcı olacağından oyunlara ne kadar süre ayıracağınıza da karar verin. Her oyun için ihtiyacınız olan malzemeleriniz ve kazananlar için ödülleriniz olduğundan emin olun.

İhtiyaç Listesi

Bebek için ihtiyaç listesi misafirlere anne adayını gerçekten mutlu edecek hediyelerin hangileri olduğunu öğrenme fırsatı verir. İhtiyaç listesini genellikle anne adayı hazırlar ama davetiyelere ekleyebilmeniz için ihtiyaç listesinin ayrıntılarının sizde olması da önemlidir.

Partinin sonunda misafirlere "teşekkür" etmek için anne-baba adayının çerçeveli bir fotoğrafı, kokulu mumlar veya özel bir bebek temalı sabun gibi küçük hediyeler verebilirsiniz.

Partiden sonra anne adayı da misafirlere hediyeleri için teşekkür etmek isteyebilir. Partiyi düzenleyen kişi olarak anne adayına kısa teşekkür notları yazması ve göndermesi konusunda yardımcı olabilirsiniz.

Harika bir baby shower planlaması ve baby shower fikirleri için baby shower planlama rehberine bakabilir ve Baby shower'da yapılması ve yapılmaması gerekenleri okuyabilirsiniz.

Çerez Onayı