Baby Shower’da yapılması ve yapılmaması gerekenler

Baby Shower'da neler olacağını merak mı ediyorsunuz? Kimin hangi görevi üstlenmesini isteyeceğinizi veya Baby Shower'da sorumluluklarınızın ne olduğunu bilmiyorsanız, işte size mükemmel partiyi vermek için basit bir liste.

Baby Shower yapan kişinin görevleri

Günümüzdeki trend herhangi bir kişinin Baby Shower partisi verebileceği yönünde olsa da, aslında Baby Shower bir arkadaş veya kuzen veya teyze/hala gibi çekirdek aileye dahil olmayan bir akraba tarafından verilir. Partiyi veren kişi tüm misafirleri bizzat karşılamalı, paltolarını almalı, hediyelerin nereye konacağını göstermeli ve onlara bir içecek sunmalıdır. Bu karşılama merasimi yalnızca görgü kurallarına uygun olmakla kalmayacak aynı zamanda misafirlerinize sıcak, içten bir ortam sunarak partinin hemen başlamasını sağlayacaktır.

Arkadaş edinmelerini sağlayın

Misafirleriniz farklı sosyal çevrelerden geliyorsa, onları birbirlerine tanıtarak veya partiyi bir oyunla başlatarak buzları eritin.

Bebek Hediyeleri

Misafirler hediyelerini seçme konusunda oldukça özen gösterdikleri için eğlencenin bir kısmı anne adayının bu hediyeleri açmasıdır. Etiket kurallarına göre, partinin ana amacının hediyeler olduğu izlenimini vermemek için bunların partinin sonuna doğru açılması daha uygundur.

Teşekkür notları

Anne adayının teşekkür notları göndermesi uygun bir davranıştır. Bir hediye kaydı tutun. Hediyeleri ve onları verenleri dikkatle kaydedin. Anne adayına kişisel teşekkür notları yazması, kart ve zarflar seçmesi için yardım edin ve kartları yalayıp yapıştırmaya girişin.

Uygun bir vedalaşma

Bazı misafirlerin erken ayrılmaları gerekiyorsa onları kapıya kadar geçirerek geldikleri için teşekkür edin. Partinin sonunda tüm misafirlere geldikleri için teşekkür etmeyi unutmayın ve onları kapıya kadar geçirin. Anne adayının da teşekkürlerini sunması ve vedalaşması için fırsatı olduğundan emin olun.

Bu ipuçlarını aklınızda tutarsanız son derece hoş bir Baby Shower geçirebilirsiniz. Kurallara dikkat ettiğiniz sürece annenin endişelenmesi gereken şeylerin sayısı azalacaktır.

Çerez Onayı