İkinci baby shower için daha yaratıcı olun

uzman:Ellen Neuborne

İkinci hamilelik haberi ilkine kıyasla daha az heyecan yaratabilir. Ama nasıl ki ikinci bebek ilkinden daha az sevilmiyorsa, ikinci hamileliğinizin de ilkinden daha coşkusuz geçmesi gerekmez. Hamileliğe biraz heyecan ve coşku katmanın en emin yöntemi de güzel bir baby shower partisi yapmaktır.

İkinci bebeğinizin cinsiyeti ilki ile aynı da olabilir farklı da. Hiç fark etmez. Her halükarda, size yakışır bir parti vermek için ihtiyacınız olan tek şey istemek!

Sadece ikinci baby shower'ınızı planlarken dikkat etmeniz gerekenleri sizin için listeledik:

1. Kardeş sevgisini aşılayın

İlk bebeğiniz doğduktan sonra sizin için her şey ne kadar değişmişti değil mi? İşte çocuğunuz da şu an benzeri bir değişimin içinden geçiyor. Evin bir tanecik bebeği iken bir anda ağabey ya da abla oluyor. Bunun ne anlama geldiğini henüz anlamıyor olması gayet doğal. Ama baby shower kardeşine ısınması için iyi bir fırsattır.

Nasıl mı? Öncelikle partinin ev sahibi olarak büyük çocuğunuzu işaret edin, bu davetin ondan geldiğini söyleyin. Partiye sadece yetişkinleri değil, çocukları, özellikle ilk çocuğunuzun arkadaşlarını da davet edin, bir çocuklar masası hazırlayın.

2. Liste yapın

Evet, ilk bebeğinizden kalan pek çok şey hala orada ama acaba hepsi kullanılabilir durumda mı? Mevcut eşyalarınızın sıkı bir kontrolünü yapın ve bir ihtiyaç listesi hazırlayın. Bunun için bizim hazırladığımız gerekli malzemeler listesine göz atabilirsiniz. Bu listeyi partiden önce arkadaşlarınızla paylaşırsanız hem onlar “ne alsak?” derdinden kurtulur hem de siz ihtiyaçlarınızı karşılamış olursunuz.

3. Farklı bir mekan ve tema seçin

Bu ikinci baby shower ilkinin bir taklidi gibi olmasın. Farklı bir yer ve farklı bir tema seçin. Örneğin ilkini bir restoranda ve kadın kadına yaptıysanız, bunu bir parkta ya da piknik alanında çocuklu olarak yapabilirsiniz. Çocukların da keyif alabileceği açık hava bir yer olmasını tavsiye ederim.

4. Bol bol fotoğraf çekin

İleride bir gün ikinci çocuğunuz size gelip de kendi bebek albümünü sorduğu zaman ona “Pardon! Abine yaptık ama sana fırsat olmadı!” demek istemezsiniz değil mi? İkinci bebeğiniz için de bir bebek albümü hazırlamayı ihmal etmeyin. Bol bol fotoğraf çekin, arkadaşlarınızdan da çekmelerini ve size göndermelerini isteyin.

Nasıl ki her bebek değerli ise her hamilelik de ayrı güzel ve özel. Böylesine önemli bir olayı kaçıncı defa olursa olsun kutlamamak olmaz. O zaman haydi partiye!

Çerez Onayı