Bebeğinize isim verme partisi

İLGİLİ GEBELİK ARAÇLARI

Bebek isimleri - araç ikonu

Bebek isimleri sözlüğü

Cinsiyete göre filtrele:

Kız

Erkek

Üniseks

Temaya göre filtrele:

Mavi

Yeşil

Mor

Kırmızı

Bebek sahibi olmak, sevdiklerinizle kutlama yapmak için sayısız nedeni de beraberinde getirir. Çiftler, gebeliği duyurma ya da bebeklerinin kız mı erkek mi olacağını bildirmek için cinsiyetini açıklamak üzere partileri verebilir. Aile bebeğin pratik ihtiyaçları için hazırlanmak ve bebeği çevrelerine, arkadaşlarına ve akrabalarına tanıtmak için partiler verir.

Bebeğe isim verme partileri, bazı kültürlerde oldukça eski bir gelenek olup, modern anne ve babalar arasında da popülerlik kazanmaktadır. Bebeğinizin ismini sevdiklerinizle birlikte kutlamak, ailenizin ve arkadaşlarınızın bebeğin gelmesinden önce veya sonra heyecan duymaları için eğlenceli bir yol olabilir. Bir isim seçmiş olsanız bile, diğerlerinin önereceği isimleri duymak eğlenceli olabilir.

Kimleri Davet Etmeli?

Partinin çok kalabalık olması sizi . Örneğin 4 ila 10 kişi arasında bir grup, kaynaşacağınızı ve hep birlikte anlamlı bir etkileşim içinde olmanızı sağlar.

Partiyi bebeğin gelişinden önce veriyorsanız, bebekle tek seferde tanışmaları için büyük bir grubu davet etmek isteyebilirsiniz. Fakat bu bunaltıcı olabilir, bu nedenle misafir listenizi size en yakın kişilerle sınırlamayı ve bireysel ziyaretleri daha sonra gerçekleştirmeyi düşünün.

Ne Sunmalı?

Kimse bu tür bir partide neyin sunulacağını çok fazla düşünmez o yüzden siz dilediğiniz gibi hazırlanın! Klasik parti sandviçleri, tuzlu atıştırmalıklar, cips ve soslar, pasta, kurabiye vs. yanı sıra ailenizin özellikle sevdiği herhangi bir yiyeceği tercih edebilirsiniz.

Tabii yaratıcılığınızı konuşturabilir ve harf şeklinde kurabiye ve krakerleri de menüye davet edebilirsiniz (bunlar çoğu pastanede hazır olarak satılır).

Ne Yapmalı?

Bebek isim kitapları dağıtın ve isim web sitelerine erişim sağlayacak bir tablet veya dizüstü bilgisayar bulundurun. Bebek İsimleri Sözlüğümüz bu konuda başlıca referans kaynağınız olabilir.

Büyük not defterleri ile yazı sehpaları hazırlayın (veya duvarlara dev kâğıtlar yapıştırın)

Misafirlerinize isim kriterlerinizi verin: Belirli ilk harfleri veya sesleri mi tercih ediyorsunuz? Listenizde belirli uluslardan isimler önemli bir yer tutuyor mu? Herkese bildirin.

Misafirler araştırma yapsın ve gruba favori ilk isim ve göbek adlarını sunsun. Şu noktalara odaklanmalarını söyleyin:

  • İsim hakkında sevdikleri noktalar (ebeveynlerin bilmedikleri özel bir neden var mı?)

  • İsmin anlamı

  • Bu isme sahip ünlüler olup olmadığı

  • İsmin popülerliği

İsimler için misafirlerin son fikirlerini alın (bunun kahkahalara yol açacağı garanti): Misafirlerin önerilerini fazla ciddiye almamaya çalışın!

Yabancı kız isimleri bulmak için yazımızı okuyun.

Akılda Bulundurulması Gerekenler

İsimler kesinlikle göreceli (ve duygusal) bir konudur! Siz ve eşiniz zaten bir isim seçmişseniz, parti boyunca bunu kendinize saklayabilirsiniz.

Misafirlerinizin önerdiği isimlerin hiç biri favori isimlerinizden daha çok hoşunuza gitmezse, “Önerilerinizden ilham aldık fakat kendi seçtiğimiz isim en sevdiğimiz," diyebilirsiniz.

Türk erkek isimleri bulmak için yazımızı okuyun.

Çerez Onayı