O anı özel hale getirmek

Tam olarak ne kadar doğum sancınızın olacağını, tam olarak neye dönüşeceğini ya da doğum anının neye benzeyeceğini tam olarak tahmin edemiyorken, doğum odasındaki havaya dair ve müstakbel aile olarak ilk dakikalarınızın nasıl olmasını istediğinize dair, anne ve bebek için biraz fikir vermeye değer. Örneğin ışıkların kısık olmasını mı istersiniz? Müzik, bebeğinizin dış dünyayı ilk deneyimlediği anda duymasını istediğiniz bir şey midir?

Anın tadını çıkarın

Bebeğinizin doğumu hayatınızın sonuna kadar hatırlayacağınız bir an olacak. Onun dünyaya gelişi için sakinleştirici bir müzik çalarak ve doğum odasının ışıklarının kısıldığından emin olarak, küçüğünüze dünyaya gelişi için en iyi karşılamayı hazırlayın. Ve belki de bebeğinizin doğumundan sonra isteyeceğiniz tek şey uzun bir uyku çekmek olsa da-dinlendikten ve kendinize çeki düzen verdikten sonra- bu çok önemli olayı anma ve hatırlayacağınız bir ana dönüştürme fırsatını muhakkak yaratın. İşte size bu en hayat-değiştiren olayın tadını çıkarmanız için birkaç basit ipucu:

Tüm prosedürler tamamlandıktan sonra doğum ekibinden sizin, eşinizin ve yeni bebeğinizin bu değerli ve özel anın tadını çıkarmanız için, sizi yalnız bırakmalarını isteyin.

Yakın arkadaşlarınız ve ailenize güzel haberleri verin.

Bebeğinize daha haftalar önce seçmiş olduğunuz şirin, küçük eve gidiş kıyafetlerini ilk defa giydirmenin tadını çıkarın.

Ve son olarak, bebeğinizin kusursuzluğuna hayret edin ve iyi bir iş çıkardığınız için kendinizi kutlayın!