T-A222_2

Gebelik belirtileri ne zaman başlar?

Bazen vücudunuzun size gönderdiği sinyalleri yorumlamak zordur. Bu nedenle, gebe olabileceğinizi düşünüyorsanız, muhtemelen bunu teyit etmek istersiniz.

Öğrenmenin kolay bir yolu reçetesiz satılan bir evde gebelik testlerinden almaktır. Gebelik testi en son atladığınız menstrüel döngünün ilk günü kullanılabilir, % 95 üzerinde doğrudur ve kaç haftalık gebe olduğunuza ilişkin bir tahmin bile verebilir.

Gebe olduğunuzu anlarsanız, doktorunuzdan doğum öncesi ilk ziyaret için bir randevu almanız önemlidir.

İLGİLİ GEBELİK UYGULAMASI

Doğum Tarihi Hesaplayıcısı

Tahmini doğum tarihinizi hesaplayarak bebeğinizin gelişine hazırlanın

Bir yöntem seçin:

Bize daha fazla bilgi verin:

//
Lütfen bir tarih seçin
//
Lütfen bir tarih seçin

Doğum Tarihi Hesaplayıcısı

Bebeğinizin tahmini* doğum tarihi
Tebrikler!
*Bu, tahmini bir tarihtir. Bebeğiniz hazır olduğunda doğacak. Doğum yapacağınız tarihi belirlemek için doktorunuza danışın. **Bu bilgiler sadece eğlence amaçlıdır ve herhangi bir bilimsel dayanağı yoktur.

Gebeliğin İlk Belirtileri:

  • Menstrüel döngüyü atlamak

  • Sık idrara çıkma

  • Göğüslerde hassasiyet, karıncalanma, şişme

  • "Sabah bulantısı" günün her saati olabilecek mide bulantısı

  • Areola (meme ucu çevresinde) renk koyulaşması, göğüslerinizdeki damarların renginin belirleşmesi, göbeğinizden kasık kemiğinize uzanan koyu bir çizgi görünmesi

  • Yemek yeme arzusu

  • Sürekli yorgunluk ve uyku hissi

Prima® Premium Care™

Bu belirtilerden herhangi biri varsa, mümkün olan en kısa sürede doktorunuz ile görüşün. O sizi muayene ederken, rahim ağzı renginde veya sıkılığında değişiklikler, uterusunuzda değişiklikler, doğum öncesi bir kalp atışı işitme ya da bir ultrason monitörüyle fetusun algılanması gibi gebeliği teyit edebilen diğer belirtileri gözlemleyebilecektir. Eğer gebeyseniz, siz ve bebeğinizin en iyi şekilde başlangıç yapması için doğum öncesi randevuları da ayarlayacaktır.

Hafta hafta gebelikle ilgili bilgilerin size e-posta olarak gönderilmesini ister misiniz? Miniğinizin gelişimine dair faydalı bilgileri kaçırmayın, hemen üye olun.

Gebeliğiniz kesinleştiğinde, hamileliğinizin geri kalanının nasıl geçeceği konusunda muhtemelen daha fazla şey okumak isteyeceksiniz. İşte Prima da paha biçilmez hafta hafta hamilelik rehberiyle, size gebeliğin inişli çıkışlı patikalarında yol göstermeye hazır. O çok önemli ilk üç aylık dönem, ikinci üç aylık dönem ve üçüncü üç aylık dönemde nelerle karşılaşmaya hazırlıklı olunması gerektiğine dair bilgiler de cabası.