finding the perfect diaper fit

Beslemek, gazını çıkartmak, sallamak ve uyutmanın ötesinde bir anne yenidoğan bebek bakımı için en uygun bezin hangisi olduğunu da merak eder. Önerilerimizle en iyi bebek bezini seçmek gönül rahatlığıyla en iyi bezi seçebileceksiniz.

Tahmin edebileceğinizden çok daha fazla bebek bezi ölçüsü var. Bunlar arasında bebeğiniz için en doğru olanı nasıl bulabileceğinize ve ne zaman bir üst ölçüye geçmeniz gerektiğine ilişkin birkaç ipucu ve tavsiyeyi aşağıda bulabilirsiniz.

Sürtünme izlerine dikkat edin

Yenidoğan bebeğinizin bel çevresinde ya da kalçasının kenarlarında kırmızı çizgiler oluşuyorsa kullandığınız bez küçük demektir. Hareket etmeye başladığında sürtünme izlerine bakın. Sürtünmeden kaynaklanan izler gözünüze çarptığında bir büyük bedene geçmenin vakti gelmiştir.

Mızmızlanmaları dinleyin

Bebeğinizin mızmızlanmaları da size bu konuda yol gösterir. Belki de kullandığınız bez ona uygun değildir. Bezleyeceğiniz zaman huzursuzluk gösteriyorsa kullandığınız bezi gözden geçirin. Muhtemelen o bezle rahat etmiyordur. Bir üst bedene geçtiğinizde sakinleşiyorsa doğru yoldasınız demektir.

Sızıntı var mı?

Gereğinden küçük bir bez kullanıyorsanız mutlaka sızıntı olacaktır. Ayrıca bez bebeğin poposunun kuru kalmasını sağlamıyorsa, bir üst bedene geçmenin vakti gelmiştir. Bez göbekten aşağıya kayıyor ve poposunu tamamen sarmıyorsa bebeğiniz çoktan bir üst beden beze geçecek kadar büyümüştür.

Her yere bulaşmış mı?

Bedenine ve giysilerine bulaşmışsa bez bedeni küçüktür. Kakayı beze hapsetmek de bu durumda mümkün olmaz. Bir üst bedene geçmek gerekir.

Gereğinden fazla satın almayın

Bebekler hızla büyüdüklerinden b bezi depolamak hesaplı olmayabilir çünkü depoladığınız bezlerin bir kısmını kullanamayabilirsiniz. Yalnızca ihtiyacınız kadar bez almak bu durumda en iyisidir. Eğer elinizde eski beden ölçüsünde fazla bez varsa, ihtiyacı olan annelere dağıtabilirsiniz.

Doğru beden ölçüsünde bez kullanmak hem bebek sağlığı için hem bebeğinizin rahat etmesi için çok önemlidir.