Prima® Ürünlerine Dair Yaygın Sorular | Prima

Sorular 

Aşağıdaki sık sorulan sorular ve cevaplar ile Prima'nın emniyete olan bağlılığı hakkında daha fazla şey öğrenin. Ek sorularınız varsa, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Soru: Bebeğimin bezi neden sızdırıyor?

Yanıt: Bebeklerin biçimleri ve boyutları farklı olduğundan bezlerin uyumu da farklı olur. Prima'da sızdırma yapmayan doğru bez boyutlarını bulmak için binlerce bebeğin bacaklarını, popolarını ve bellerini ölçmekteyiz. Bazen bacak kopçası ve belin biraz kıvrılmış olması nedeniyle sızdırma yaşanabilir.  Bel şeridi ve bacakların etrafında parmağınızı gezdirmek daha uygun bir boyut seçmenize yardımcı olabilir.  Sızdırmanın bir başka nedeni de çiş miktarına karşı yeterli emici malzeme olmamasıdır. Bebeğiniz şu anda takmakta olduğu bebek bezi ağırlık aralığının üst sınırına yaklaşmaktaysa, daha büyük bezlerde daha fazla emici malzeme olduğundan bir sonraki boyuta geçmenin zamanı gelmiş olabilir.

Soru: Prima'daki tüm malzemeler bebekler için güvenli mi?

Yanıt: Prima bezleri, ıslak mendilleri ve tuvalet eğitimi külotları, tamamen test edilmiş ve güvenliği kanıtlanmış malzemelerden yapılmıştır.  Kullandığımız malzemeler, çoğu bez ve ıslak mendilde zaten mevcut olup, dünyanın her yanından milyonlarca bebek tarafından her gün güvenle kullanılmaktadır.

Soru: Bebek bezi isiliğinin sebebi nedir?

Yanıt: Ne yazık ki bebek bezi isiliği yaygın bir sorundur. 4 ila 15 ay arasındaki bebeklerin yarısından fazlası bebek bezi isiliği sorunu yaşayacak ve neredeyse tüm bebekler tuvalet eğitimi almadan önce en az bir bebek bezi isiliği sorunuyla karşılaşacaktır. Bezi ıslandığında veya kirlendiğinde hemen değiştirmek, bebek bezi isiliğini önlemenin en iyi yoludur. Bebek bezi isiliğinin nedenleri ve tedavisi hakkında daha fazla bilgi.

Soru: Prima bebek bezi isiliğine yol açar mı?

Yanıt: Prima'da bebek bezi isiliğine yol açan hiç bir malzeme yoktur ve araştırmalara göre modern, süper emici tek kullanımlık bezlerin, cilt sağlığını artırmak yoluyla bebeğiniz için daha avantajlı olabileceği kanıtlanmıştır. Bebek bezi isiliğinden kaçınmak ve bunu tedavi etmek için lütfen bebek bezi isiliği hakkındaki yazımızı okuyun .

Soru: Prima'nın içindeki jel tanecikler nelerdir ve onları bebeğimin cildinde fark edersem emniyetli olduklarına inanabilir miyim?

Yanıt: Bu süre emici jel, tek kullanımlık bezlerde ve pek çok gıda ürününün ambalajlanmasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu küçük jel tanecikler ağırlıklarının yaklaşık 30 katı kadar sıvıyı bebeğinizin cildinden uzakta içlerine hapsetmeye yararlar. Zaman zaman bu jel taneciklerini bebeğinizin cildinde görebilirsiniz. Bunlar güvenlidir ve silinebilir. Bebek bezlerimizde neler olduğu hakkında daha fazlasını öğrenmek için bez malzemeleri hakkındaki yazımızı okuyun.

Soru: Prima'nın üzerindeki renkli desenler bebeğim için uygun mu?

Yanıt: Evet. Renklerimizin tamamı emniyet açısından test edilmiş ve bebekler ve çocuklar için güvenli oldukları kanıtlanmıştır. Bunlar alerjik değildir ve cilt için güvenlidir. Aynı zamanda diğer tüketici ürünlerinde, kontakt lenslerde ve gıda ürünlerinin ambalajlanmasında da yaygın olarak kullanılırlar. 

Soru: Prima bezlerinde değişiklikler yaptığınızda onları önce güvenlik testinden geçirir misiniz?

Yanıt: Prima'da ne zaman herhangi bir değişiklik yaparsak, bezlerimizde zaten güvenle kullanılmakta olan veya tamamen değerlendirilmeden geçirilmiş ve güvenliği kanıtlanmış malzemeleri tercih ederiz. Aynı zamanda annelerin gerçek hayattaki durumları değerlendirebilmesi için geniş testler uygular ve güvenlik, performans ve kalite açısından en yüksek endüstri standartlarına uyum gösteririz.

Prima araştırmacılarımız ve annelerin hazırladığı bu video, bezlerimizi bebek ve ebeveynlerin ihtiyaçlarına hitap edecek – ve en yüksek endüstri standartlarını karşılayacak şekilde nasıl tasarladığımızı açıklamaktadır. http://youtu.be/2Qc9C0iE7cs

Soru: Prima'da kimyasal yanmaya yol açabilecek olan kimyasal maddeler var mı?

Yanıt: Hayır. Prima bezleri, ıslak mendilleri ve tuvalet eğitimi külotları, tamamen test edilmiş ve güvenliği kanıtlanmış malzemelerden yapılmıştır.  Kullandığımız malzemeler, çoğu bez ve ıslak mendilde zaten mevcut olup, dünyanın her yanından milyonlarca bebek tarafından her gün güvenle kullanılmaktadır. Bebek bezlerindeki malzemelerimiz hakkında daha fazla şey öğrenmek için bu sayfayı ziyaret edin.

Soru: Prima Bebek Islak Mendilleri (aynı zamanda Neolon, Katon, MI, MCI olarak bilinen) metilizotiazolinon veya metilkloroizotiazolinon gibi malzemeler içerir mi?

Yanıt: Hayır. Prima Bebek Islak Mendilleri metilizotiazolinon veya metilkloroizotiazolinon içermez.

Soru: Prima Bebek Islak Mendilleri bebeklerin hassas cildi için nazik mi?

Yanıt: Evet. Prima Bebek Islak Mendilleri alerji veya cilt iritasyonuna neden olmadıklarından emin olmak için klinik olarak test edilmiş ve hassas ciltlerde bile nazik olduklarına dair klinik testlerden geçirilmiştir. Aslında Prima Bebek Islak Mendilleri bir el bezi ve sudan daha naziktir.

Soru: Prima Bebek ıslak mendilleri bebeğimizin yüz ve ellerinde kullanım için güvenli mi?

Yanıt: Evet. Bunlar bez değiştirme sırasında temizlik için tasarlanmış olsa da, Prima ıslak mendillerinin — yüz de dahil olmak üzere — vücudun diğer alanlarında ve her bez değiştirmede kullanılmasının güvenli olduğuna garanti verilebilir.

Soru: Bebeğim için hangisi daha iyi: tek kullanımlık bezler mi yoksa kumaş bezler mi?

Yanıt: Bugünkü tek kullanımlık bezler, milyonlarca bebek tarafından onlarca yıl emniyetle kullanılmıştır. Araştırmalara göre, modern, süper emici tek kullanımlık bezler, cilt sağlığını artırmak yoluyla bebeğiniz için avantajlı olabilir.* Buna ek olarak, bugünkü tek kullanımlık bezlerin, süper emici jel kullanarak idrarı içine hapsederek ve nemi bebeğin cildinden uzak tutarak aşırı cilt ıslaklığını azaltmaya, böylece bebek bezi isiliğini önlemeye yaradığı kanıtlanmıştır.

Prima, yenilikte bir endüstri lideri olarak ürünlerimizin ve ambalajlarımızın çevredeki izini azaltırken gözle görülebilir avantajlar sunan daha iyi, daha verimli ürünler yaratmaya kendini adamıştır. Birleşik Krallık Çevre Ajansı tarafından 2005'te yapılan ve 2008'de güncellenen büyük bir bağımsız araştırmada, ne tek kullanımlık ne de kumaş bebek bezlerinin çevre için daha iyi olduğu görülmüş. Araştırma, bebek bezinin hayat döngüsünün her bölümünü ele almış: imalat, dağıtım, kullanım ve ürünlerin atık bertarafı. Bu geniş Birleşik Krallık araştırmasında, bezlerin çevreye etkisinin aslında enerji, su ve tekrar kullanılabilen bezleri yıkamak için kullanılan deterjanlar ve tek kullanımlık bezler için kullanılan hammaddeler ile alakalı olduğunu keşfedilmiş. Her iki ürünün de hayat döngüsünü genel olarak karşılaştıran araştırma, tek kullanımlık veya kumaş bebek bezlerinin çevreye çok az etkisi olduğunu ya da hiç olmadığını ortaya koymuş.

*(Adam, Ralf. "Bebek bezi bölgesindeki cildin bakımı." Pediyatrik dermatoloji 25.4 (2008): 427-433; Seymour, Jon L., et al. ''Normal bebeklerde ve atopik dermatitli bebeklerde bebek bezi türlerinin cilde etkisi.'' Amerikan Dermatoloji Akademisi Jurnali 17.6 (1987): 988-997).

Çerez Onayı