Bebeğinizi nasıl sakinleştirebilirsiniz

Arkadaşlarınız ve ailenizden ağlayan bebeğinizi nasıl sakinleştireceğinize dair tavsiyeler almış olabilirsiniz ancak bazen kendi rahatlatma tekniklerinizi geliştirmek en iyisidir. Aşağıdaki ipuçlarını deneyin.

  1. Bebeğinizin karnının tok ve altının kuru olduğundan emin olun

Altı ıslak ve aç bir bebek doğal olarak ağlayacaktır. Altını değiştirdikten ve onu besledikten sonra sakinleştirilmesi daha kolay olacaktır.

1. Bebeğinizi kucağınıza alın

Bazen ağlayan bir bebeğin tek istediği kucağa alınmaktır. Sizin bebeğinizi sevdiğiniz kadar o da sizi sever ve ona dokunmanızı hissetmek ister.

2. Bebeğinizi hafifçe sallayın

İleri geri hareket bebeğiniz için rahatlatıcı niteliktedir. İhtiyaç duyduğu sakinleştirici hareket tam olarak bu olabilir.

3. Evin içinde dolaşın

Evinizde küçük bir gezinti işe yarayabilir. Bazen tek gereken mekân değişikliğidir.

4. Müzik açın

Hafif bir müzik gözyaşlarını dindirmeye yarayabilir. Alçak ses çoğu zaman bebeğinizin dikkatini başka yöne çekmeye yardımcı olur ve ağlamasını dindirir. Ona şarkı söylemek de yararlı olabilir.

5. Bebeğinizin sırtını ovun ya da sıvazlayın

Bebeğiniz kucağınızda iken sırtını aşağı yukarı, dairesel hareketler ile ovmayı deneyin. Sırtını hafifçe sıvazlamayı da deneyebilirsiniz. Ritmik sıvazlama sizin kalp atışınızı taklit edebilir ve bebeğinizin rahimde geçirdiği dönemden alışık olduğu bir sestir.

Bu yatıştırma stratejileri gözyaşlarını durdurmada harikalar yaratabilir. Bebeğinizi rahatlatmanın iyi yollarını öğrenmek her ikinizin de kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.

Çerez Onayı