Bebeğin rahatlaması

Bebeğinizin neden parmak emdiğini merak mı ediyorsunuz? Kötü etkilerinin iyi etkilerinden daha fazla mı olacağından endişe ediyorsunuz? İşte bu konuda ve diğer bir kaç rahatlatma tekniği hakkında bilmeniz gerekenler:

Parmak emme

Emme, yenidoğanlar için içgüdüsel bir davranıştır. Bebeğinizin dişlerinin çarpık çıkmasını önlemek için parmak emmeyi engellemek isteyebilirsiniz, fakat şimdilik bu huyuna devam etmesine izin vermek en iyisidir. Kendi kendini rahatlatabilme yetisi, bebeğinizin daha hızlı uyuyabilmesine ve gece uyanırsa tekrar uyumasına yardımcı olacaktır.

İşe yarayan diğer kendi kendini rahatlatma teknikleri:

Pek çok bebek, genellikle akşamüstü olmak üzere ağlama nöbetleri geçirir. Nedenini anlayamazsanız fazla endişelenmeyin. Ağlama, sinir sisteminin gelişmesiyle alakalı normal bir evredir. Onu hafifçe sallamayı veya sarıp sarmalamayı, ona yavaşça şarkı söylemeyi ve bir kanguru veya bebek taşıyıcısıyla taşımayı deneyin.

Bu tekniklerden biri diğerlerinden daha etkili olabilir, bu nedenle bebeğinizi neyin rahatlatacağını bulmak için denemeler yapmalısınız.

Çerez Onayı