Bebeğinizle yapabileceğiniz egzersizler

Yeni bebeğinizle bağ kuracağınız değerli zamanlardan fedakârlık etmek yerine neden bebeğinizi egzersizlerinize katmıyorsunuz? Bebeğinizle şu basit, takibi kolay egzersizleri yaparak başlayın.

Dışarı çıkın

İster koşun ister yürüyün, yolları aşarken bebeğinizi yanınıza almak, gebelikte aldığınız kiloları vermenin harika bir yoludur. Ama koşu bebek arabasında dik oturabilmesi için bebeğiniz altı aylık olana kadar bekleyin. Bebeğinizle konuşarak ve gördüklerinize işaret ederek bebeğinizin ilgisini canlı tutun.

Bir kursa katılın

Yogadan kardiyo çalışmalarına kadar çok sayıda spor salonu, annem ve bebek kursları sunar. Gebelik sonrası yapılabilecek en iyi antrenmanlar konusunda bir eğitmenin rehberliğinden faydalanmış olursunuz, bebeğiniz de anneleri ve diğer bebekleri izleme imkânı bulur. Bir molaya ihtiyaç duyarsanız da bırakın bebeği babası kendi antrenmanına götürsün

Anne bebek antrenmanı

Bebeğinizi kendi sıkılaşma idmanlarınıza dahil etmek ikiniz için de eğlenceli olabilir. Aşağıdaki üç hareketle başlayın:

1. Yukarı bakan köpek duruşu

Mideniz üzerine uzanın ve kalçalarınızı yerde tutun, aynı anda göğsünüzü yukarı gökyüzüne doğru kaldırın. Bebeğinizi önünüzde yere yatırın ve aşağı indiğinizde onu öpücüklere boğun.

2. Taburede çömelme hareketleri

Çömelip bir tabureye veya koltuğa otururken bebeğinizi kucağınızda tutun. Topuklarınızı bastırıp ayağa kalkarken merkezinizi çalıştırın (sanki biri size midenizden vurmak üzereymiş gibi).

3. Omuz presi

Merkezinizi kasarak dik şekilde ayakta durun ve bebeğinizi sıkı bir şekilde ellerinizle tutun. Bebeğinizi havaya kaldırın ve öpmek üzere aşağı indirin. Egzersiz, dünyada yapmak isteyeceğiniz son şey gibi görünen günlerde, bebeğinizin de uyaranlara ve temiz havaya ihtiyacı olduğunu kendinize hatırlatın. 

Çerez Onayı