Prima® Islak Havlular nasıl çalışır ve içeriğinde ne bulunur?

Prima® ıslak havlularında her bir bileşenin kendine özgü bir işlevi vardır fakat hepsi aynı amaca hizmet eder: Bebeğinizin rahatı ve güvenliğinin yanında en iyi performansı sunmak.

Burada, ıslak havlularımızın içeriğinde yer alan her şeyi bulabilirsiniz. Diğer Prima® ürünleri gibi, ıslak havlular da bebeğinizin cildine temas etmeden önce dermatolojik ve klinik olarak ters edilir.

Şeffaf bir iletişimle sunduğumuz %100 güvenli bileşenler

Bileşenler Prima® ıslak havlularının bir parçası haline gelmeden önce, titiz bir seçimden geçerler.

Uzmanlarımız, seçilen bileşenlerin ve üretimin son aşamasındaki bebek ürünlerinin güvenliğini doğrulamak için pediatristler, pediatrik dermatologlar ve toksikologlarla işbirliği içinde çalışmaktadır.

Kullandığımız tüm bileşenler dermatolojik olarak test edilmiştir ve AB Tüketici Güvenliği Bilimsel Komitesi’nin, maddelerin güvenli kullanımı ile ilgili SCCS/1564/15 no’lu güvenlik gerekliliklerine sıkı bir şekilde bağlıdır.

Prima® Islak Havlular nasıl çalışır ve içeriğinde ne bulunur?

Kumaş benzeri malzeme: Rejenere selüloz ve polipropilen veya polyesterden üretilmiştir. Bu lifler, bebeğin cildine karşı hassas, yumuşaklık veren, esnek ve yastık benzeri bir katman oluştururlar. Süngerimsi bir emilim sağlarlar.

Daha fazlasını öğrenmek ister misiniz?

  • Prima® ıslak havlular için kullandığımız selüloz rejenere ve sürdürülebilirdir.

  • Polipropilen veya polyester, parçalanmayan, son derece dayanıklı liflerdir. Böylece “topaklanmayı” engeller ve ciltte sürtünmeyi önlemeye de yardımcı olurlar.

Dermatolojik olarak test edilmiş su bazlı losyon:

  • Losyon bazı: saf su ile yapılmıştır (su oranı en az %97)

  • pH tampon sistemi: Cildin doğal pH dengesini geri kazanmasına ve tahrişi önlemeye yardımcı olur. Tamamen bitkiseldir ve birçok narenciyede bulunur! Sitrik asit ve sodyum sitrattan oluşur.

  • Nazik emülsifiye edici/yumuşatıcı ajanlar: Yağın ve kirin bebeğin cildinden silinmesine yardımcı olurlar. Bunlara ek olarak, bebeğin cildinde kullanılmak üzere klinik olarak test edilmiş ve onaylanmış; hidrojene hint yağı, ksantan sakızı (doğal olarak türetilmiş bir bileşen) ve dimetikon ile kombinasyon halinde, hindistancevizi, kaprilik veya kaprik trigliserit olarak adlandırılan bir bileşen de kullanıyoruz.

  • Koruyucu sistem: Kullanım öncesi ıslak havlunun hijyenik kalmasını sağlarken, paket açıldıktan sonra da kirlenmeyi önler. Paketi açıldıktan ve birkaç ıslak havlu kullanıldıktan sonra bile güvenli bir kullanım için! Prima® ıslak havlulardaki koruyucuların hepsi(sodyum benzoat, disodyum EDTA, sorbitan kaprilat), bebeğin cildinde kullanımda güvenliği klinik olarak kanıtlanmış bileşenlerdir.

Bebeğiniz için %100 güvenli ıslak havlular tasarlayabilmek adına, içeriğine bazı bileşenleri eklemiyoruz.

Prima® ürünleri, güvenli olmayan hiçbir bileşeni içermez. Bebeğinizin güvenliği her zaman en önemli önceliğimizdir.

Islak havlularımıza aşağıdaki maddeleri eklemiyoruz:

Islak havlularımızda etanol, fenoksietanol, parabenler, ftalatlar veya elemental klor bulunmaz.

Prima® bebek bezleri hakkında herhangi bir sorunuz varsa, SSS sayfamıza göz atın veya 08502200911 numaralı telefondan Müşteri Hizmetleri'ni arayın.

*Bazı bebek bezlerimiz losyon içerir.

Çerez Onayı