Prima ve UNICEF: Başarılarla dolu bir on yıl

Son on yılda kaydedilen ilerlemelere rağmen 2015'te Anne ve Yenidoğan Tetanosunun istatistiklerinin gayet farkındayız. Hastalık, her 11 dakikada bir yenidoğan bir bebeğin canını alıyor. Bu yüzden UNICEF'i destekleyerek gittikçe daha fazla anne ve bebeğin hastalığa karşı korunmasına yardımcı olmaya devam ediyoruz.

Her şey plana göre ilerliyor: 2006'dan bu yana 300 milyon aşıyı mali olarak destekledik. Dünya genelinde 100 milyon anne ve bebeğin korunmasına yardımcı olduk.  Prima'nın mali desteği aynı zamanda en çok gereken bölgelerde aşıların tedarik edilmesine de yardımcı olmaktadır.

Bunlara ek olarak en uzak köylere bile aşı eğitimi vermek üzere ebeler gönderilmiş, bu ebeler hijyenik doğum uygulamalarının süreçte çok kritik bir adım olduğunun önemi konusunda anneleri eğitmiştir.

Oxford Üniversitesinde Uluslararası Kalkınma uzmanı olan Profesör Linda Scott, kısa bir süre önce Prima-UNICEF ortaklığını "Küresel sorunlarla mücadele ve şirketlerin oynayabileceği rollere yeni bir yaklaşım sergileyen gerçek bir tarihsel inovasyon ve insanlık adına büyük bir kilometre taşı" olarak ifade etmiştir.

Kabul ediyoruz, bu yolda kat edilecek çok uzun bir yol var ama her yerde AYT'nin ortadan kaldırılmasına yardımcı olmak üzere ortağımız UNICEF'le birlikte nihai hedefimiz bu.

Çerez Onayı