A81

Biraz hazırlıkla bebeğinizle birlikte havayoluyla seyahat, tüm aile için keyifli bir maceraya dönüşebilir. Bebekle seyahate yönelik bu ipuçları, o ilk gezilerinizin mümkün olduğunca sorunsuz geçmesini sağlayacaktır.

1. Yardım isteyin

Tek başınıza seyahat ediyorsanız mutlaka yardım isteyin. Bebek arabaları ve bavulların baş üstü bölmeye kaldırılmasında personelin veya diğer yolcuların yardım tekliflerini kabul edin.

2. Sakin kalarak elinizden gelenin en iyisini yapın

Check-in yaptırmaktan güvenlik kontrolünden geçmeye ve bebeğinizi sakinleştirmeye kadar yolculuk sırasında üstesinden gelmeniz gereken çok şey var. Sakin olduğunuz sürece bebeğiniz de sakin olacaktır.

3. Yapmanız gereken neyse onu yapın

Bebeğinizin seyahat tecrübesini atlatmasına yardımcı olmak için bazı şeyleri değiştirmeniz gerekebilir. Yeni bir şarkıyı söylemeyi veya daha önce görmediği bir oyuncağı vermeyi deneyin.

4. Bavulunuzu dikkatle hazırlayın

Ekstra bebek bezi alarak asla yanlış yapmazsınız. Diğer temel gerekli eşyalar arasında bir bez değiştirme örtüsü, en sevdiği oyuncaklar, ekstra bebek maması veya anne sütü, emzik, ekstra kıyafet, kirli bezler için plastik torba ve bebek mendilleri yer alır. 

5. Uçakta emzirme

Her ne kadar bu kadar dar bir alanda emzirmek karmaşık bir iş olsa da bebeğinizin de yemek yemeye ihtiyacı var. Ayrıca bebeğiniz huysuzlanıyorsa veya kabin basıncı yüzünden kulakları ağrıyorsa emzirmek onu sakinleştirmeye yardımcı olacaktır.

6. Bezini uçağa binmeden değiştirin

Uçak tuvaletleri çok küçüktür. Katlanır bir alt değiştirme masası ile bile burada bebeğinizin altını değiştirmenin sıkıntılı bir şey olduğunu görebilirsiniz.

Biraz planlama ve hazırlıkla kalkıştan inişe kadar bebeğinizi uçakta idare etmek çok da zor olmayacaktır. İyi yolculuklar!