Bebeklerle seyahat önerileri

Ailece çıktığınız seyahatlerin en iyi şekilde geçmesi için programı ve hızı bebeğinizin belirlemesine izin verin. İşte başlamanıza yardımcı birkaç ipucu

Bebeğinizi beslemek

• Bebeğinizi emziriyorsanız başka bir şeye gerek yok.

• Seyahat ve emzirme sıvı kaybına neden olacağından kendiniz için yanınıza ekstra su alın.

• Mamayla besliyorsanız mamayı karıştırmak için şişe su kullanın – ya da daha iyisi hemen tüketmeye hazır mamaların rahatlığından yararlanın.

Temiz ve sağlıklı tutma

• Bebek mendilleri, yolculukların olmazsa olmazlarıdır. Mendiller sadece alt değişimi için değil, aynı zamanda herkesin ellerini temizlemek, bu sayede enfeksiyon bulaşması riskini azaltmak için de harikadır.

• Halka açık bir alanda bez değiştirmeden önce ve değiştirdikten sonra alt değiştirme alanını sildiğinizden emin olun.

• Bebeğinizi sevmeye gelenlerin keyfini çıkarın, ama grip olan ya da başka enfeksiyon taşıyanları ve sigara içenleri bebeğinizden uzak tutmak için elinizden geleni yapın.

Dinlenmek ve uyumak

Evden ayrılmadan önce bebeğinizi birkaç gece (veya gündüz) portatif bir yatakta uyutun, böylece yola çıkmadan önce alışmış olur. Hem kendiniz hem de bebeğiniz için bol miktarda dinlenme süresi planlayın.

Tekneyle mi gezeceksiniz?

Bebeklerin denizde yolculuk yapmaması gerekir.

Daha büyük bir çocukla gemiye binmeyi planlıyorsanız uyduğunu bildiğiniz bir can yeleğini de yanınızda getirmeniz iyi olur. 

Bir bebekle seyahat etmek düşündüğünüzden daha kolay olabilir. Önceden hazırlık yapın ve bırakın hızınızı bebeğiniz belirlesin!

Çerez Onayı