Bebeğinizle Birlikte Kocaman Gülümseyin

Bebeğinizin o minicik ve pembe ağzında patlayıveren beyazlığı görüp parmağınızla kontrol ettiğinizde duyduğunuz mutluluğu biliyoruz. Yaşasın, işte ilk diş! Sevinçle zıpladınız, aile büyüklerine ve yakın arkadaşlara bu mutlu haberi verdiniz. Gelsin hediyeler, gitsin diş buğdayları... Miniğinizin dişi birken iki oldu ve yenileri gelmeye başladı... Dişlerin getirdiği mutluluk, bebeğinizin her geçen gün büyüyor olmasından duyduğunuz sevinç harika. Kendi dişlerinize gösterdiğiniz özeni onunla paylaşmak, bebeğinize diş fırçalama alışkanlığı kazandırmak için örnek olmanız önemli. Birlikte kocaman gülümsemelere imza atmanız için bu kaçınılmaz.

İLK ÖNERİMİZ: HARİKA BİR DİŞ FIRÇASI EDİNİN!

Davranış değişikliğinin zihinsel sürecimizde yarattığı değişime verilen en genel ve basit örnek gülümsemenin kişinin psikolojik durumunda yarattığı ani ve gözlemlenebilir olumlu değişimdir. Gülümsediğinizde insanların size daha farklı davrandıklarını hissedersiniz. Gülümsediğiniz zamanlarda normalde olduğundan daha çekici, kendinden emin, rahat ve özgüvenli biri olarak algılanırsınız. Ayrıca inci gibi bembeyaz dişlerle ferahlığı, rahatlığı ve yenilenmeyi hissedersiniz. Büyükler gülümsediğinde bunu en iyi anlayan bebekler ve çocuklardır. Bebeğiniz de gülümsemenizin pozitif etkisini anında hissedecek ve sizin ışıltınıza o da kocaman bir gülümsemeyle karşılık verecektir.

İnci gibi parlayan dişlere, bembeyaz ve mükemmel gülümsemelere herhalde hayır demezsiniz. Bununla ilgili size ilk önerimiz; harika bir diş fırçası. Bu öyle bir diş fırçası olsun ki, üç boyutlu hareket teknolojisi ile sıradan bir fırçaya göre, % 100 oranında plak temizliği yapsın ve ihtiyaca göre başlığı Oral-B'nin tüm yedek başlık çeşitleri ile (3D White, Precision Clean, Floss Action, Sensitive) değiştirilebilsin. Şarj edilebilir fırça ailesinden olan bu diş fırçasının ismi, Oral-B Professional Care 500.

İKİNCİ ÖNERİMİZ: DİŞ FIRÇALAMAYI ÖĞRETİRKEN EĞLENİN!

Peki bununla ilgili neler yapabilirsiniz? Çünkü deneyimlerinizle de fark etmiş olacağınız gibi bebekler ve çocuklar diş fırçalamak için yanıp tutuşuyor değiller. Bu nedenle sizinle ikinci önerimizi, hatta önerilerimizi paylaşmak istiyoruz. Ona diş fırçalama alışkanlığı kazandırmak, bu arada da birlikte eğlenmek için şunları yapabilirsiniz:  

Sizi izlesin

Bebekken sizi izlemesi mümkün değil ama yaşı biraz büyüdüğünde sizi sabah ve akşam keyifle diş fırçalarken gören çocuğunuz bundan mutlaka etkilenecektir. Siz, Oral-B Professional Care 500 diş fırçanızı alın. Macununuzu sürün, o da sizi izlesin. Sonra saat tutarak fırçalamaya başlayın. Küçük ve renkli kumlara sahip bir kum saati, bu aşamada çocuğunuzun çok hoşuna gidebilir. Süre dolunca ağzınızı çalkalayın ve havluyla kurulayıp tüm dişlerinizi göstererek ona gülümseyin.

Birlikte diş fırçalayın

İşte anne ve çocuğun birlikte yapacağı en yararlı ve eğlenceli aktivitelerden biri. Siz Oral-B Professional Care 500 diş fırçanızı alın, bebeğiniz de yaşına ve kendi ağız yapısına uygun, yumuşacık kıllara sahip fırçasını. Çocuğunuz ya da bebeğiniz için Oral-B Stages diş fırçalarından birini yaşına göre seçebilirsiniz. Siz macununuzu sürün, o da kendi macununu. Oral–B Stages diş macunu onun hassas ağız yapısı için uygun olacaktır. Sonra saat tutarak fırçalamaya başlayın. Küçük ve renkli kumlara sahip bir kum saati, bu aşamada çocuğunuzun çok hoşuna gidebilir. Süre dolunca ağzınızı çalkalayın ve havluyla kurulayıp tüm dişlerinizi göstererek birbirinize gülümseyin.

Saati netleştirin

Bir diş fırçalama saatiniz olsun ve her gün aynı saatte diş fırçalayın ve o da aynı saatlerde fırçalasın. Bunu görmek çocuğunuzun da alışkanlık kazanmasına yardımcı olacaktır.

Ferahlığınızı yansıtın

Dişinizi fırçaladıktan sonra yaşadığınız ferahlık ve rahatlık hissini ona da yansıtın. Diş fırçalamanın sağlık için gerekli olduğu kadar güzellik, bakım, kendine güven için de ne kadar önemli olduğunu sizin altını çizdiğiniz hareketlerinizden anlayacaktır.

Gözünü boyayın

Nasıl mı? Diş fırçanızı koymak için onun seçeceği oyuncaklı, renkli, çekici bir diş fırçalık alabilirsiniz. Yaratıcı bakış açınızla bunlara çok daha fazlasını katabileceğinizden eminiz.

Unutmayın

İyi ağız bakımı, dişlerin çıkmaya başlamasından önce başlar. Bebeklerin beslendikten sonra, dişetlerini yumuşak bir bez yardımıyla, sadece su kullanarak silmelisiniz. Uzmanlar, dişleri çıkmaya başladıktan sonra bebeklerin dişlerinin fırçalanmaya başlaması gerektiğini söylüyor. Çocuğunuz 12 aylık olduğunda da diş kontrollerine başlayabilirsiniz. Bazı diş hekimleri, iki yaşına kadar florür içermeyen diş macununun kullanılmasını tavsiye etmektedir ancak, emin olmak için doktorunuza sormayı ihmal etmeyin.

Hemen Al Butonu

Çerez Onayı