İyi bir bakıcı bulma

İyi bir bebek bakıcısı bulmanın tüyoları

Bebek bakıcıları değerli taşlar gibidir. Evde bakıcı iyi birini bulmak için oldukça zaman harcayabilirsiniz. Bakıcılar arasında bazen en iyilerini arkadaşlarımızla bile paylaşmaktan çekiniriz. Profesyonel bebek bakıcısı, ebeveynlerin en çok değer verdiği iki şeyi sağlar: zaman ve gönül rahatlığı.

Bebek bakıcılığı şaşırtıcı miktarda olgunluk isteyen bir iştir. Yine de bazen 12 yaşındakilerin, ağlayan ve yürümeye başlayan çocukla bazı üniversite öğrencilerinden daha iyi başa çıkabildiği görülür. Küçük kardeşlerle yıllarca pratik yapmak bakıcılar için önemli bir avantaj sağlar.

Peki, iyi bir bebek bakıcısı bulmak için nasıl bir yol izlenmeli? İyi bir bebek bakıcı bulmanın tüyolarını sizinle paylaşıyoruz.

Güvenilir Bir Bebek Bakıcısı Bulmak İçin İpuçları

Peki, iyi bir bebek bakıcısını nasıl bulabilir ve tutabilirsiniz? İşte birkaç fikir:

Araştırmanızı genişletin: İlk içgüdünüz yakınızdaki bir arkadaşınız yardımıyla genç birini bulmak olsa da, daha uzak yerlerden ya da farklı şirketler aracılığı ile belki başka şehirlerden de evde bebek bakıcısı bulabileceğinizi unutmayın.

Bir bebek bakıcısını geçici olarak görevlendirin: Bir bakıcısıyla altı ay veya bir yıl için onu aramasanız bile ona haftada en az bir saat ödeme yapacağınıza dair ticari bir anlaşma yapın. Veya onu her hafta belirli bir akşam için ayırın. Böylece onu daha iyi tanımak için zamanınız olur. Bu yöntemin, ikinizin de yeterli bildirimde bulunarak değişiklik yapmanıza imkân tanıdığından emin olun.

Bebek bakıcınız kendini rahat hissediyorsa onun hayatına dahil olun: Eğer üniversitede okuyorsa okul gösterilerine veya spor müsabakalarına gidin. Ya da çocukları varsa onlar için hediyeler alın. Ona olan ilginiz samimiyse, sizi müşteri listesinin başında tutacaktır.

Yönlendirmeler için şirketler ve aracı kurumlar: Sadece tanıdık ya da yakın çevrenizden iyi bir evde bebek bakıcısı bulmanız oldukça zor olabilir. Ara kurum ya da şirketlere de mutlaka başvurun.

Yedek bir planınız olsun: Kendi özel ihtiyaçları, hastalıklar veya yurtdışından geliyorsa ülkesine dönmesi gereken zamanları göz önünde bulundurarak, tam da ona ihtiyacınız olduğu zamanları mutlaka önceden belirtin.

Önce Test Edin: Basit bir çalışma ile başlayın. Siz evdeyken bir bebek bakıcısının çocuklarınızla birkaç saat geçirmesini sağlayın. Bu seferlik ona para ödeyebilirsiniz tabii. Bu şekilde nasıl etkileşim kurduğunu, birden fazla çocuğun çatışan taleplerini nasıl ele aldığını ve sizin değerlerinize uygun olup olmadığını da görebilirsiniz.

İyi Bir Bebek Bakıcısı Bulmak için Alternatif Yöntemler

Çocuk bakma grupları, geniş ailelere modern bir alternatif sunabilir. Bunlar aynı zamanda çok sayıda aile için harika bir destek ve güvence kaynağıdır. Araştırmalar, ebeveynlerinin diğer yetişkinlerle çok sayıda bağlantısı ve düzenli iletişimi olduğunda bir çocuğun kendi yetkinlik algısının geliştiğini göstermektedir. Sadece gruptaki tüm katılımcıların disiplinle ilgili benzer felsefeleri olduklarından ve çocuk bakımından aynı temel beklentileri taşıdıklarından emin olun.

Grubunuzla kurduğunu sürekli iletişim ile çocuğunuzu ihtiyaç duyduğunuzda güvenle bırakacağınız ailelerin siz de gerektiğinde çocuklarıyla ilgilenir ve hem çocuğunuz hem de kendiniz için daha kaliteli zaman yaratmış olabilirsiniz.

Çerez Onayı