Prematüre bebeğinizin bakımı: Hastaneden çıkış tavsiyeleri

Evet, nihayet, prematüre bebeğinizi eve götürmenize izin çıktı. Biraz hazırlık yaparak işlerinizi düzenleyebilir ve ailenizin yeni üyesinin evine yerleşmesine odaklanabilirsiniz.

Kayıtlar tutun

Prematüre doğumunuzla ilgili tüm temel kayıtlar ve belgeleri bir arada tutmaya yardımcı olacak bir klasör yapabilirsiniz. Bu dosya takip muayeneleri, testler ve muayene bulgularını bir arada tutmanıza yarar. 

Doktor devrede

Takip planındaki kilit kişi çocuğunuzla ilgilenecek olan pratisyen hekimdir. Eğer henüz pratisyen hekiminizi seçmediyseniz hastanedeki hemşireler ve yenidoğan uzmanlarından yardım isteyin. Doktorunuz bebeğinizin tıbbi kayıtlarına hakim olacak ve küçüğünüzün muayene olması gerek tüm uzmanların, katılması gereken programların ve tavsiyelerin takibini yapmanıza yardımcı olacaktır. Güvendiğiniz ve yanında rahat olduğunuz bir kişiyi seçin.

Takip ziyaretleri

Bebeğin hastanede kaldığı süre boyunca onunla ilgilenen tıp uzmanları onu tekrar muayene etmek isteyeceklerdir. Bebeğiniz hala hastanedeyken mutlaka hepsinin isimlerini, telefon numaralarını ve adreslerini not edin.

Bir uzmandan diğerine koşturuyor olabilirsiniz ancak küçük mucizenizin keyfini çıkarmaya ve ona hayran kalmaya vakit ayırmayı unutmayın. Kendisinin özel tıbbi yardıma ihtiyacı olabilir ancak onun için en iyi olan ailenizin sevgi dolu kucağıdır!

Çerez Onayı