4-6 aylık bebeğiniz için gerekli donanımlar

Bu noktadan sonra öyle bir hızla büyürler ki ihtiyaçları çabucak değişir. Evden oyun bahçesine götürdüğünüz bebek çantanızı yeniden düzenleme vakti de hızlıca gelir. 

Ana kucağı

Küçük çocuğunuzu bu keselerden birinde taşımak ellerinizi boşa çıkarır ve ayrıca vücudunuza yakın olduğu için bebeğinizi sakinleştirir.

Minik battaniye

İnce, yumuşak bir parça kumaş, bebeğinizi sakinleştirip rahatlatmak için tam da gereken şey olabilir. Bebeğiniz büyüdükçe bu battaniye resmi battaniyesi olabilir ya da evden uzaktayken, seyahatteyken ya da şekerleme veya uyku zamanı ona duygusal destek sağlayacak bir geçiş eşyasına dönüşebilir.

Yumuşak küçük oyuncaklar

Öncelikle miniğiniz için alacağınız oyuncaklar yutulabilir türde olmamalı ve bebekler için uygun olduğu sağlık kuruluşlarınca onaylanmış olmalı. Yumuşak oyuncaklar, bu yaştaki bebekler için idealdir. Kavramaları ve sıkmaları kolaydır. Bunlar özellikle çocukların her şeyi ağızlarıyla keşfetmek istedikleri diş çıkarma aşamasında yararlı olacaktır.

Temel ilkelere odaklandığınız sürece belki de asla kullanmayacağınız şeyleri biriktirme riskini azaltmış olursunuz. İşte mutlu, derli-toplu bir çanta!

Çerez Onayı