4-6 aylık bebeğiniz için gerekli donanımlar

4-6 aylık bebeğiniz için gerekli donanımlar

Bu noktadan sonra öyle bir hızla büyürler ki. Evden oyun bahçesine artık bebek bakım ekipmanlarınızı yeniden değerlendirme ve birkaç ekstra temel öğe ekleme vakti gelmiştir.

Ana kucağı. Küçük çocuğunuzu bu keselerden birinde taşımak ellerinizi boşa çıkarır ve ayrıca vücudunuza yakın olduğu için bebeğinizi sakinleştirir.

Esnek beli olan külotlar. İnanılmaz bir hızda büyüdüğü için biraz daha uzun süre kullanabileceği esnek beli olan külotlar almayı düşünün. Bunlar ayrıca bez değişimi sırasında da kolayca giydirilip çıkarılabilirler.

Minik battaniye. İnce, yumuşak bir parça kumaş, bebeğinizi sakinleştirip rahatlatmak için tam da gereken şey olabilir. Bebeğiniz büyüdükçe bu battaniye resmi battaniyesi olabilir ya da evden uzaktayken, seyahatteyken ya da şekerleme veya uyku zamanı ona duygusal destek sağlayacak bir geçiş eşyasına dönüşebilir.

Yumuşak küçük oyuncaklar. Yumuşak oyuncaklar, bu yaştaki bebekler için idealdir. Kavramaları ve sıkmaları kolaydır. Bunlar özellikle çocukların her şeyi ağızlarıyla keşfetmek istedikleri diş çıkarma aşamasında yararlı olacaktır.

Temel ilkelere odaklandığınız sürece belki de asla kullanmayacağınız şeyleri biriktirme riskini azaltmış olursunuz. İşte mutlu, derli-toplu ebeveynlik!

Bunları okudunuz mu: