Fatma Kakaçoğlu Prima Külot Bez Deneyim Hikayelerini Anlatıyor

Efe’ye hamileydim, henüz ilk üç aylık dönemdeydim ve ilk aldığım şey Prima olmuştu. Efe Prima ile büyüdü, şimdi sıra Ege’de.

Efe’ye ilk bezi aldığım o günden bugüne yani yaklaşık altı senedir tercihim hep Prima.

Başlarda Premium Care kullandık ama bir süre sonra Ege bez bağlama dönemlerinde yerinde duramaz oldu. Gerçi normal zamanlarda da pek yerinde durduğu söylenemez. Bezini değiştirmek için yatırmak istediğimde sağa sola dönüp ayağa kalkmak istiyordu. Ben de hepimizin yaptığı gibi kalkmasın diye elimle müdahale ediyordum. Bir makalede okumuştum; bez değişimleri sırasında yapılan o küçük müdahaleler bebekler için çok sakıncalıymış. Ebeveynler üzerinde yapılan araştırmaya göre, yandan bantlı bez kullanan ebeveynlerin %72’si bez değiştirme anında bebeklerin sinirli ve öfkeli olduğunu söylemiş. Prima Külot Bez’den sonra ise ebeveynlerin %87’si bez değiştirme anında bebeklerin mutlu ve neşeli olduğunu belirtmiş. Bu araştırmayı da görünce bez değiştirme sürecinin bebekler için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladım.

Market alışverişimiz sırasında raflarda daha önce yurtdışında gördüğüm ve keşke bizde de olsa dediğim Prima külot bezi gördüm ve heyecanla hemen aldım.

Kullanımı o kadar rahat ve belini öyle güzel sarıyor ki, ayrıca bez değiştirirken hiçbir ekstra müdahaleye de gerek kalmıyor. Artık Ege ayaktayken bezini kolayca çıkarabiliyorum hem oyunu bölünmüyor hem de yeni bezi giydirirken omzumdan destek alarak bana yardım ettiği için kendini mutlu hissediyor! Dokusu yumuşacık, gerçekten külot kadar rahat hissettirmek için tasarlanmış.

Bir de küçük bir itirafta bulunmak istiyorum; cırt cırtlı bez kullanırken babası altını değiştirdiğinde açıp cırt cırtlar doğru yerde mi, sıkmış mı diye kontrol ediyordum. Artık böyle bir kontrole de gerek kalmadı.

Ayrıca “Ben bez değiştiremem” babalarını da Prima Külot Bez sayesinde “Bez değiştirmek çok kolay” babaları yaptığı için Prima’ ya teşekkürü bir borç bilirim.

Sevgiler, Fatma Kakaçoğlu @milkandmom

Çerez Onayı