Çocuklar veya bebeklerle market alışverişi

Bazen bebeğinizle alışverişe çıkmak keyifli bir deneyim olabilir. Bazense siz ve bebeğinizi gözyaşları içinde bırakacak korkunç bir felaket. Aşağıdaki basit ipuçları ile sinir krizlerini gülümsemelere ve iyi geçirilen vakitlere dönüştürün.

Yapılması gerekenleri halledin

Evden çıkmadan önce bebeğinizin temiz bir bezi olduğundan emin olun, böylece alışveriş sırasında alt değiştirme sayısını azaltabilir, hatta toptan bu işten kaçınabilirsiniz.

Gezintinizin zamanlamasını iyi ayarlayın

Bebeğiniz iyice dinlenmiş, karnı doymuş ve iyi bir ruh halindeyken mağazaya girin. Mağazanın en yoğun olduğu zamanlara dikkat edin ve bu saatlerde alışveriş yapmaktan kaçının.

Çantanızda pratik eşyaları bulundurun

Bebeğinizin sıkılması ihtimaline karşılık yanınıza bir emzik veya oyuncak alın. Mağazada dolaşırken bebeğinizle konuşmayı unutmayın; bazen ilgisini çeken bir "sohbet" bebeğinizi mutlu ve meşgul tutmak için tek gerekendir.

Liste yapın

Mağazaya girmeden önce nelere ihtiyacınız olduğunu bilmek, alışverişinizi organize ve kısa tutmanızı sağlayacaktır. Alışveriş arabanızı gözünüze takılan her şeyle doldurmak yerine alınması gerekenlerle doldurarak paradan da tasarruf edebilirsiniz.

Mağazayı tanıyın

Marketin yerleşim düzenini ne kadar iyi bilirseniz alışverişinizi de o kadar hızlı tamamlarsınız. Etrafta dolaşıp ihtiyacınız olan bir iki şeyi arayıp bulmak kadar zaman ve sabır tüketen bir şey yoktur. Listenizi tamamlarken doğru rafı bulmada yardım istemekten çekinmeyin

Tutum her şeydir

Bebekler, ebeveynlerini taklit etmeye bayılır. Alışverişe stresli bir halde çıkarsanız bebeğiniz de daha stresli ve mutsuz olacaktır. Olumlu bir tavır takının, bebeğiniz (ve siz!) birlikte çıktığınız alışverişlere bayılacaksınız.

Çerez Onayı