Erken ve düzenli doğum öncesi bakım neden gerekli

Doğum Öncesi Bakımı Aksatmayın: Doğum öncesi bakıma mümkün olduğunca erken başlamak, hem sizin hem de bebeğinizin gelişiminin tam anlamıyla takip edilmesini sağlar. Bu neden çok önemli ve bundan ne beklemem gerekiyor?

Yavrunuza En İyi Hediye - Doğum Öncesi Bakım: İyi bir doğum öncesi bakım programını takip etmek, gebeliğinizin başarısı için çok önemlidir. Öncelikle gebeliğiniz boyunca hafta hafta neler beklemeniz gerektiğini bilmek son derece yararlıdır. Buna ek olarak, günümüzde gebe kadınlar düzenli doktor muayeneleri ile izlenir. Bu muayenelerde hem annenin hem de bebeğin iyi olup olmadıkları, gebeliğin normal gelişip gelişmediği tespit edilebilir. Böylece sağlık çalışanları olası sorunları erken fark edebilir ve size tavsiye ve destekleriyle yardımcı olabilirler.

Bazı Gerçekler: Düşük riskli (normal) gebelik için doğum öncesi kontrol ziyaretleri 28. haftaya kadar aylık, 28 haftalıktan sonra 35 haftalık gebelik süresi arası ise iki haftada bir, daha sonra doğuma kadar haftalık olarak düzenlenir. Her ziyaretinizde kan basıncınız ve idrarınız kontrol edilecek ve endişelerinizin olup olmadığı sorulacaktır. Doktorunuz ayrıca rahminizin boyutunu inceleyecek ve bebeğin kalp atışlarını dinleyecektir. Bazı belli başlı muayene ziyaretlerinde kan testleri de istenebilir.

İyi Fikirler: Bu ziyaretler arasında aklınıza gelen tüm sorularınızı önceden kâğıda dökün. Kontrollere tuttuğunuz notlarla giderseniz, doktorunuzla bütün düşüncelerinizi tartışabilirsiniz. Ama her şeyden önemlisi tüm kontrollerinize gitmeniz!

Çerez Onayı