Sık Sorulan Sorular

Ebeveyn olarak, bebeğinizin güvenliği için her şeyi inceliyor, onaylıyor ve test ediyorsunuz. Prima® bebek bezlerinin içeriği ve üretim süreçleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istemenizi anlıyoruz. Bu nedenle tüm sorularınızı şeffaflık içinde cevaplamak istiyoruz ve ürünlerimizin güvenliği söz konusu olduğunda hiçbir şeyi şansa bırakmadığımızı size göstermek istiyoruz.

Aşağıda ebeveynlerin bize en sık sorduğu soruların cevapları bulunmaktadır. Başka herhangi bir sorunuz varsa, lütfen 08502200911 numaralı telefondan bizi arayın!

Ürünlerinizin güvenliğini sağlamak için neler yapıyorsunuz?

Tüm Prima® ürünleri bebeklerin kullanımı için %100 güvenlidir. Her gün bebeğinizin konforu, güvenliği ve en iyi performans için 3 aşamada çalışırız:

  1. Çocuk doktorları, pediatrik dermatologlar ve toksikologlar ile işbirliği içinde güvenli olduğu onaylanan malzemelerin titizlikle seçilmesi. Çünkü güvenli çocuk bezleri güvenli malzemelerle başlar! Malzemelerin seçim süreçleri hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve bileşenlerin hakkındaki her şeyi öğrenebilirsiniz. Prima bebek bezleri için buraya, Prima külot bez için buraya, Prima Islak Havluları içinse buraya tıklayın.

  2. Üretim: A'dan Z'ye kontrol süreci. Prima® bebek bezlerimizi yalnızca (Türkiye ve Avrupa'da bulunan) kendi fabrikalarımızda üretiyoruz. Bu bizim için çok önemlidir. Ürünlerimizin kalitesini ve güvenliğini sağlamak için üretimin her aşamasını etkin bir şekilde denetleriz. Üretim aşamasında her bir bebek bezi, kameralar ve 500'den fazla sensör tarafından sürekli olarak izlenir ve her gün 2.000'in üzerinde farklı kontrolden geçer.

  3. Bebeğin cildiyle uyumlu, güvenli, sertifikalı bezlerimiz sürekli olarak değerlendirilir. Bebek bezlerimiz, külot bez ve ıslak havlular dermatolojik olarak test edilmiştir. Bu adımların tümünü bu sayfada ayrıntılı olarak ele alıyoruz. Daha fazlasını öğrenmek için hemen okuyun!

Prima®'nın içeriğindeki malzemeler bebekler için güvenli midir?

Evet. Prima®, ürünlerinde bebeklerin cildi için % 100 güvenli malzemeler kullanmaktadır (bebek bezleri, külot bez ve ıslak havlular). Kullanılan malzemelerin hepsi titiz değerlendirmelere tabiidir ve AB Tüketici Güvenliği Bilimsel Komitesi'nin, maddelerin güvenli kullanımı ile ilgili SCCS/1564/15 no'lu güvenlik gerekliliklerine sıkı bir şekilde bağlıdır.

Uzmanlarımız, üretimde kullanılan malzemelerin ve üretimin son aşamasında tüm ürünlerin güvenilirliğini doğrulamak için çocuk doktorları, pediatrik dermatologlar ve toksikologlarla işbirliği içinde çalışmaktadır.

Bebek bezlerimizin içeriğinde bulunan (ve bulunmayan!) her şey hakkında bilgi edinmek için buraya, Prima külot bez için buraya, Prima Islak Havluları içinse buraya tıklayın.

Ayrıca Prima® güvenlik taahhüdü hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Ürünleriniz içerğindeki malzemeleri nasıl seçiyorsunuz?

Güvenli bebek bezi üretmek güvenli malzeme seçmekle başlar. Bu sebeple malzemeler, Prima® çocuk bezlerinin üretim aşamasında kullanılmadan önce titiz bir seçime tabii tutulur. Her bir bileşenin kendine özgü bir işlevi vardır ve bebeğinizin rahatı ve güvenliğinin yanında en iyi performansı da sağlamalıdır.

Uzmanlarımız, üretimde kullanılan malzemelerin ve üretimin son aşamasında tüm ürünlerin güvenilirliğini doğrulamak için çocuk doktorları, pediatrik dermatologlar ve toksikologlarla işbirliği içinde çalışmaktadır.

Kullanılan tüm malzemeler bebeğinizin cildiyle %100 uyumludur ve AB Tüketici Güvenliği Bilimsel Komitesi'nin, maddelerin güvenli kullanımı ile ilgili SCCS/1564/15 no'lu güvenlik gereklilikleriyle tamı tamına uyumludur.

Bebek bezlerimizin içeriğinde bulunan (ve bulunmayan!) her şey hakkında bilgi edinmek için buraya tıklayın.

Bu adımların tümünü bu sayfada ayrıntılı olarak ele alıyoruz. Daha fazlasını öğrenmek için hemen okuyun!

Prima® bebek bezlerinde kullanılan renk veren bileşenler bebeğimin cildi için güvenli midir?

Evet. Prima® bebek bezlerinde kullanılan renk verici maddeler, güvenliği dikkatli bir şekilde değerlendirilen ve tahriş etmeyen pigmentlerden oluşur.

Yenidoğanlar dahil, tüm bebekler için güvenli olduğu garanti edilen bu pigmentler, sevimli baskılar oluşturmak için kullanılır. Bu renklendiriciler temas halinde bile cilde nüfuz etmez. Renklendirici pigmentler sadece bazı Prima® ürünlerinde bulunur.

Biliyor muydunuz? Günümüzde kumaş, oyuncak, kağıt, tebeşir ve boya kalemleri gibi birçok üründe bu pigmentler kullanılmaktadır.

Prima® %100 güvenli bebek bezi üretimi hakkındaki güvenlik taahhüdüne dair daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Bebek bezlerimizin içeriğinde bulunan (ve bulunmayan!) her şey hakkında bilgi edinmek için buraya

Ürünlerinizde klor beyazlatıcı bulunuyor mu?

Hayır, selüloz liflerini saflaştırmak için klorsuz doğal bir işlem kullanıyoruz. Bebek bezlerimizin içeriğinde bulunan her şey hakkında bilgi edinmek için buraya tıklayın.

Prima Islak Havluları bebeğimin cildi için yeterince yumuşak mı?

Prima® ürünleri, hassas ciltler de dahil olmak üzere yumuşaklıklarını garantilemek için dermatolojik ve klinik olarak test edilmiştir. Araştırmalar, Prima® ıslak havlularının, cildin pH dengesini korumaya yardımcı olduğunu ve bebek cildinde su kadar hassas olduğunu göstermektedir.

Prima® ıslak havlularını bebeğimin yüzünde ve ellerinde güvenle kullanabilir miyim?

Evet. Bebeğiniz oyun oynarken, mama sandalyesiyken ya da alt değiştirme masasında üstü başı kirlenebilir ve Prima® ıslak havluları kirleri nazikçe ve etkili bir şekilde temizler. Her ne kadar bebek bezi değişimleri için özel olarak tasarlanmış olsalar da, Prima® ıslak havluları yüz ve vücut da dahil olmak üzere vücudun her bölgesinde güvenle kullanılabilir. Tüm ıslak havlular dermatolojik olarak test edilmiştir.

Prima® Hassas Ciltler için Islak Havlu kokusuz ve hipoalerjenik midir?

Evet. Prima® Hassas Ciltler için Islak Havlu hiçbir koku içermez. Dermatolojik olarak test edilmiştir ve cilt üzerinde pamuk ya da su kadar yumuşak oldukları klinik olarak kanıtlanmıştır.

Polipropilen nedir ve neden bebeğimin bezinde bulunur?

Polipropilen, Prima® bebek bezlerinin konforlu olmasını sağlayan ve performansına katkıda bulunan yumuşak bir liftir. Kullandığımız tüm materyallerde olduğu gibi, bu lifin kullanımı da tamamen güvenlidir. Hatta bebek ve yetişkin giysilerinde de bu malzemeyi sıkça bulabilirsiniz!

Neden bezde kullanılır? Polipropilen, bebek cildiyle temas halinde olan bezlerinin tüm katmanlarına yumuşaklık ve rahatlık katar. Son derece dirençli bir liftir, parçalanmaz ve dolayısıyla sıvının cilde nüfuz etmesini ve sürtünmeyi engeller. Ayrıca, bezin diğer katmanlarıyla özenle birleştirilmiştir ve böylece ıslaklığın bezin emici çekirdeğine aktarılarak hapsolmasını sağlar.

Bebek bezlerimizin içeriğinde bulunan (ve bulunmayan!) her şey hakkında bilgi edinmek için buraya ve külot bezde bulunan içerikler için buraya tıklayın.

Saf vazelin nedir ve neden bebeğimin bezinde bulunur?

Saf vazelin (Petrolatum), size garip bir isim gibi gelebilir. Ancak günlük kullanılan birçok nemlendiricinin içeriğinde yaygın olarak bulunan bir maddenin adıdır. Örneğin, Bordo CHU Hastanesi Pediatrik Dermatoloji Müdürü Dr. Alain Taïeb şöyle açıklamaktadır: “Petrolatum, 100 yılı aşkın bir süredir dermatolojide yaygın olarak kullanılan güvenli ve zararsız bir nemlendirici olan, popüler marka Vaseline® adıyla bilinen üründen başka bir şey değildir.”

Prima®* bebek bezleri, bebeğin cildine dokunan üst tabakada, cildi daha iyi korumak için küçük bir miktar vazelin içerir.

Kullandığımız petrolatum, ilaç sınıfında saflaştırılmış ve kokusuzdur. Bebeğinizin cildinde güvenle kullanılabilir.

Biliyor muydunuz? Petrolatum birçok dudak balsamında ve bebek bakım ürünlerinde kullanılır.

Bebek bezlerimizin içeriğinde bulunan (ve bulunmayan!) her şey hakkında bilgi edinmek için buraya tıklayın. Kullandığınız bebek bezinde vazelin olup olmadığını kontrol etmek için ürün etiketini okuyun.

*Bazı bebek bezlerimizde nemlendirici vazelin losyon bulunur.

Bebeğimin bezinde neden yapışkan var? Gerçekten güvenli mi?

Prima® bebek bezlerinde kullanılan yapışkan, güvenli ve solventsizdir. Bebek bezlerinin içeriğini bir arada tutmak ve sızıntıları önlemek için kullanılır. Bu yapışkan malzeme bebeklerin güvenli kullanımı açısından dikkatle test edilmiş ve değerlendirilmiştir. Ayrıca bebek bezi kullanıldığı esnada bebeğin cildiyse temas etmez.

Bebek bezlerimizin içeriğinde bulunan (ve bulunmayan!) her şey hakkında bilgi edinmek için buraya tıklayın.

Prima Güvenlik Taahhüdü

Bağımsız Testler ve Uzman Görüşleri

Çerez Onayı