Islak Havlu mu, El Bezleri mi?

Yararlı Bir Araç

Bugün ev dışında zaman geçiren annelerin sayısına bakılırsa, ıslak bebek havluların bez değiştirme işlemi için olduğu kadar taşınabilirlik ve rahatlık nedeniyle çocukların el ve yüzlerini temizleyecek değerli bir araç olduğunu biliyoruz.  Annelerin ıslak havluları diğer temizlik yöntemlerine tercih etmelerinin nedenlerinden biri rahatlık. Islak havluların kullanımı, hareket halindeyken bez ve su kullanımından daha kolay. Açılır kapanır paketleri, kolay taşınır olmaları ve her zaman el altında bulunabilmeleri nedeniyle rahatlığa rahatlık katıyor.

Sürdürülebilir Bir Çözüm

Ebeveynlere, ıslak havlu kullanımının çevre için bebeklerini diğer hassas biçimlerde temizleme yollarından daha kötü olmadığına dair garanti verilebilir. 2010 yılında EDANA (dokunmamış ürünler ve ilgili endüstriler hakkında uluslararası bir birlik olan Avrupa Tek Kullanımlık ve Dokunmamış Ürünler Birliği) ıslak havlular, el bezleri ve pamuğun, karşılaştırılabilir çevresel etkilerini kıyaslayabilmek adına doğadaki çözünürlüklerini kıyaslayan bir araştırma gerçekleştirdi.

Bu araştırmada, bir ürünün ham maddenin yaratılmasından imalata, tüketici kullanımına ve atık işlemine dek, potansiyel çevresel etkisini ortaya koymak üzere değerlendirildi. Sonuçlara göre, ıslak bebek havlularının ve el bezlerinin benzer çevresel etkilere sahip olduğu ve çevre koruma anlamında da pamuktan daha zararsız olduğu anlaşıldı.

Her annenin bez değiştirme uygulamaları konusunda bebekleri için tercih ettiği bir yöntem bulunmaktadır. Prima Hassas Ciltler İçin Islak Havlu, kişisel tercihler bir yana, ciltte hassasiyet ve hareket halindeki anneler için rahatlık bakımından geleneksel el bezi ve suyu geride bırakmıştır. Daha da ötesi, ıslak havlular çevre için el bezi ve su kadar zararsızdır.

Cilt Üzerinde Hassas

Prima Hassas Ciltler İçin Islak Havlu yıllar boyunca el bezi ve sudan daha nazik olan, güvenli ve etkili temizlik ürünleri oldukları kanıtlanmıştır. Prima Hassas ıslak bebek mendilleri, cilt üzerinde sadece pamuklu bir el bezi ve su kullanmaktan daha naziktir. Prima'nın süregelen klinik çalışmaları da bunun bugün de doğru olduğunu göstermektedir.

2009 yılında yayımlanan bir Neonataloji klinik çalışmasına göre, Prima alkolsüz, parfümsüz ıslak havluların bir yenidoğan yeni bakım ünitesinde (YYBÜ), bebeklerin cilt sağlığını pamuklu gazlı bez ve sudan daha iyi korumaya yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.

YYBÜ çalışmasına hem prematüre hem de zamanında doğmuş olan bebekler dahil edilmiş olup, ıslak havlu kullanımının yalnızca beş günlük kullanım sonunda pamuklu gazlı bez ve su ile karşılaştırıldığında perineum bölgesinde daha az kızarıklığa yol açtığı görülmüştür. Prima Islak Havluyu cilt üzerinde nazik ve hassas kılan ana özellikler şunlardır:

• Yumuşak, kumaşımsı malzeme

• Cilt nemlendirici kremler

• Pisliği kaldırmak ve gidermek için nazik bileşenler

• Cildin doğal pH dengesini geri kazandırmak için pH artırma sistemi

Çerez Onayı