Prima ve UNICEF: 2006'dan beri hayat kurtaran bir öykü

Prima, 2006'da UNICEF ile işbirliği yaptı

Amaç, her yıl daha az gelişmiş bölgelerde hayatlarının daha birinci ayında 49.000 bebeği öldüren önlenebilir bir rahatsızlık olan MNT'yi (Anne ve Yenidoğan Tetanosu) ortadan kaldırmaktı.

Yenidoğan Tetanosu, hijyenik olmayan doğumun doğrudan bir sonucu olarak yenidoğan bebekleri etkilemektedir.


Steril olmayan aletlerle göbek bağının kesilmesi, kirli ellerle ellenmesi veya kirlenmiş sargılarla işlem yapılması gibi uygulamalar. Maalesef hastalık bulaştıktan sonra gerçek bir tedavisi yoktur, bebeklerin hemen hepsi hayatını kaybeder.

İşbirliğimize başlamamızdan bu yana geçen on senede dünya genelinde yerel topluluklar ve yetkililerle birlikte UNICEF'e verdiğimiz destek, hayatın her kesimindeki annelerin, ilk gülümsemelerinin tadını çıkarmak için bebeklerine bir şans vermesi anlamına geliyor: 17* ülke, fon desteğimizin yardımı ile MNT'yi ortadan kaldırdı, şimdi de 100 milyon anne ve bebeği korumaya yardımcı oluyoruz - ama hâlâ kat etmemiz gereken çok yol var.

Ama UNICEF'in durmak bilmeyen çabalarını desteklemek ve projeyi ilerletmelerine yardımcı olmak sadece rakamlarla ilgili değil, uzun vadeli stratejik müdahalelerde bulunmakla ilgili: yerel olarak yayılmış klinikler, annelerle yeni iletişim yolları (kapılara etiketler yapıştırmak, cep telefonu üzerinden SMS göndermek), uzak alanlarla motosikletlerle aşıların ve ebelerin gönderilmesi ve çok daha fazlası. Şu anda hayat kurtarmaya yardım etmeye kararlıyız, ama aynı zamanda uzun vadede hayatları değiştirmek de istiyoruz.

Milyonlarca bebeğin ilk gülümsemelerinin keyfini çıkarmasına nasıl yardımcı olabileceğinizi öğrenmek için hemen şimdi UNICEF'i ziyaret edin.

*Burkina Faso, Kamboçya, Kamerun, Fildişi Sahili, Gabon, Gana, Gine Bissau, Laos Demokratik Halk Cumhuriyeti, Liberya, Madagaskar, Moritanya, Myanmar, Senegal, Tanzanya, Doğu Timur, Sierra Leone ve Uganda

Çerez Onayı