İşyerinde süt sağma: Emzirirken işe dönmek

Eğer evinizin dışında çalışmaya geri dönüyorsanız, günde bir ya da iki kere ofiste sütünüzü sağarak ve sütü eve diğer günün öğlen öğünü olarak götürürseniz, bebeğinizi yine de emzirebilirsiniz. Bu bebeğinizden uzak kalmak zorunda kalmış olsanız bile ona yakın hissetmek için bir yol.

Rahat Hissetmek için İpuçları

Çalışma alanınızın sütünüzü sağmak için temiz, özel ve rahat bir alanı olduğundan emin olun. Bu sizin başarı ve davranışlarınızda büyük bir değişiklik sağlayacaktır. Eğer böyle bir alan yoksa, bunu konuşun. Eğer çalışma alanınızda sizin ve diğer emziren kadınların neye ihtiyacı olduğu hakkında işverenleri bilgilendirirseniz, size yardımcı olmakta istekli olacaklardır.

Eğer işvereniniz yardımcı olmakta isteksizse, şirketin sizi destekleyerek yaşayacağı kazançları söyleyin. Takip eden faydaları gösteren birçok araştırma vardır:

çalışan ebeveynler için daha az işe devamsızlık (hasta çocuklarla evde geçirilen daha az günden dolayı)

daha yüksek çalışan memnuniyeti ve daha fazla işi sürdürme.

Süt Sağma ve Sütü Saklama İpuçları

Sütünüzü sağmak için birçok yöntem vardır: el ile ya da el pompası veya bataryalı ya da elektrikli pompa ile sağma. Kendiniz bir pompa edinebilir ya da bir hastane pompası kiralayabilirsiniz.

Sağılmış sütünüzü gerektiğinde içinde doğal koruyucular olduğu için oda sıcaklığında üç ila dört saat bırakabilirsiniz ya da üç güne kadar buzdolabında tutabilirsiniz. Bu konu hakkında daha fazla bilgi için güvenli sağılmış süt saklama konusunu inceleyin.

Anne sütünü aynı zamanda gelecekteki kullanımlar için dondurabilirsiniz. Donuk sütü eritmek için ılık su altında tutabilir ya da yavaşça erimesi için buzdolabında bırakabilirsiniz. Bir kere erittikten sonra bir daha dondurmayın.

Saklanmış sütü yağı ile ayrıldığı ve yağ üste çıktığı için yavaşça çalkalamalısınız.

Ekstra Öneri

Gece ve akşam sık sık emzirmek sütünüzün devamlı gelmesini sağlar ve işteyken kaçırdığınız özel yakınlığı size geri verir. Gece vakti emzirmek gün içinde emzirmekten daha etkilidir, bu yüzden gece, güçlü bir süt gelişi sağlamak için, bebeğinizin ihtiyaç duyduğundan daha fazla emzirmek isteyebilirsiniz.

Çerez Onayı