Yeni anneler için dört kolay saç modeli

Evin içinde yeni bir bebek varken saçınızı şekillendirmek, öncelikler listenizde son sıralarda yer alır. Sürekli bir telaş içinde hissedebilirsiniz; ipuçlarımızla kısa sürede iyi görünün! 

1. Tel tokalarla bükümler

Saçlarınız tel tel, dağınık bir karmaşa gibi görünüyorsa önce düğümleri çözmek için saçınızı sert fırçayla tarayın. Düzeldiğinde şakaklarınızdan küçük bir tutam saç alıp parmaklarınız arasında bükün, bir ya da iki tel tokayla kulağınızın arkasına veya başınızın tepesine tutturun. Başınızın bir tarafında ya da her iki tarafında bükümler yapabilirsiniz, anında size bohem bir şıklık katacaktır.

2. Yukarıda topuz

Aşağı eğilip tüm saçınızı başınızın tepesinde toplayın. Saçınızı kendi çevresinde döndürerek başınızın üstünde bir sarmal oluşturun ve dibinden esnek bir tokayla sarın. Profesyonel bir ipucu: Şık bir topuz yapmaya çalışırken aslında kirli saç en iyisidir. Yukarıda bir topuz yapmak istiyorsanız ama saçınızı da yeni yıkamışsanız az miktarda saç spreyi sıkın ya da köklere kuru şampuan sürün. Bu istenen dokuyu oluşturacak ve saçınızı şekillendirmeyi kolaylaştıracaktır.

3. Kuru şampuan

Saçınızı yıkamak için kesinlikle vaktiniz yoksa yağlı alanlara kuru şampuan sürün, birkaç dakika bekleyin ve parmaklarınızla ya da bir fırçayla tarayın. Tüm yağlı görünüm sihirli bir şekilde kaybolacaktır, siz de artık yola koyulabilirsiniz. Kuru şampuan ince, cansız buklelerde de harikalar yaratır. Kirli ya da yeni yıkanmış saçın köklerine sürün, masajla yedirin ve hacimli bir görünüm için parmaklarınızla karıştırın.

4. Atkuyruklu yarım topuz

Saçınızı, ensenizde atkuyruğu yapın, bir kere bükülmesini sağlayacak kadar gevşek bir şekilde bir lastik tokayla bağlayın. Lastik tokanın o son bükümünde atkuyruğunu içinden geçirin. Sonuç, dağınık bir şıklık içinde atkuyruğu-topuz karışımı bir görünüm olacaktır.

Çerez Onayı