Yenidoğan bebeğinizi ailenizle tanıştırma

Yeni doğan çocuğunuzla kentte koşuşturmaya başlamadan önce bir adım geri atın ve bir nefes alın. Çözüm? Bırakın hepsi size gelsin!

Bir yoklama yapın

Bir akşam yemeği planlamaya bile başlamadan önce kimleri bekleyebileceğini bir sayın. Herkesin oturabileceği bir masanız yoksa yemek alanını başka bir odaya genişletmeyi düşünün.

Davetiyeleri gönderin

Büyük bir bayramda herkesi topluyorsanız neden bu yıl sizde toplandığınızı açıklayın. Merak etmeyin, herkes anlayış gösterecektir.

Çok zor olmayan bir menü planlayın

Uzun süre kendi başına pişen bir ana yemek seçin (elektrikli pişiricide bir yemek veya uzun süre fırında tutulabilecek bir şey kilittir), sonra da misafirlerinizden meze, salata veya tatlı getirmelerini isteyin.

Hazırlık

Her şeyi mükemmel yapmanız gerektiğini düşünmeyin. Herkese yetecek kadar sandalye, tabak ve bardak toparlayın ve yemekleri hazırlayın. 

Karşılaşıp tanışma

Yemek bittiğinde akrabalarınız sırayla bebeğinizle tanışıp kucaklayabilir. Her şeyi hazırlamada ve akşamın başarıyla tamamlanmasında ekip çalışması şarttır.

Bir bayram toplanması zamanla büyüyüp değişebilir, tıpkı aileler gibi. Artık kendi aileniz var ve geçmişinizden gelen gelenekleri taşırken yeni gelenekler de yaratabilirsiniz.

Çerez Onayı