Bebekler için uyku ipuçları

Uyku, yeni bebeğinizin sağlıklı gelişimi için kritik önem taşır. Bebeğinizin uyumasına nasıl yardımcı olacağınız sorusuna cevap kusursuz bir uyku dostu bebek odası yaratmaktan geçiyor! Uyku dostu oda ile ilgili şu ipuçlarına bir göz atın.

Odayı hissedin

İnce giyinmiş bir yetişkin için ideal oda sıcaklığını hedefleyin. Sıcak ve konforlu hissettiğinde bebeğiniz daha kolay uyuyacaktır.

İnce giydirin

Çok fazla katman, bebeğinizi terletip huysuzlanmasına neden olur, bu da uyumasını engeller. Bebeklerin genellikle yetişkinlerden sadece bir daha fazla kıyafete gereksinim duyduğunu unutmayın, bu yüzden atlet üzerine pamuklu bir uyku tulumu çoğu iklim için yeterli olacaktır.

Zemini örtün

Yumuşak halı veya duvardan duvara bir halıfleks, odayı ısıtmaya ve zeminde güzel bir oyun alanı oluşturmaya yardımcı olacaktır. Halılar ayrıca gürültüyü bastırmaya da yardımcı olup daha sessiz bir uyku alanı oluşturulmasını sağlar.

Odayı karanlık tutun

Perde asmak, sabahın ilk ışıklarının içeri sızmasını önleyecektir. Bebeğinizin odasına reosta takmak, sakinleştirici bir atmosfer yaratmanın bir diğer yoludur. Bebeğinizi uykuya hazırlarken ışıkları kısın, uyku vakti geldikçe gittikçe karartın.

Biraz beyaz gürültü ekleyin

Bazı bebekler çamaşır makinesi veya elektrikli süpürge çalışırken daha iyi uyur, bu yüzden şekerleme sırasında veya uyku zamanı sonrasında normal rutininizi koruyabilirsiniz. Düzenli gürültü sakinleştiricidir ve bebeğinizin uyumasına yardımcı olacaktır. Yeni bebeğinizin odasında samimi bir uyku cenneti yaratmak için pahalı süslere veya şık aletlere ihtiyacınız yok. Bebeğinizin verdiği ipuçlarını takip edin, kısa süre içinde rüyaya dalacaktır!

Çerez Onayı