İsiliği Önleme: Neden Bebek Mendilleri kullanmalısınız

Bebekler için tasarlanmış ıslak havlular, pek çok aile için günlük hayatın gerekli bir parçasıdır. Prima Hassas Ciltler için Islak Havlu,  kullanım alanlarının zaman içinde artmasıyla sürekli olarak cilt sağlığı alanında önemli ilerlemeler ile değişen tüketici ihtiyaçlarına cevap verebilmek üzere geliştirilmektedir. 

Bez Bağlanan Cildin Hassas Bakımı

Bebeğinizin popo bölgesindeki cilt sürekli ıslaklığa maruz kalmaktadır. Buna ek olarak bu bölgedeki cildin diğer alanlardan daha fazla kıvrım ve kırışığa sahip olması nedeniyle iyice temizlenmesi daha zordur. Bu da çoğu bebeğin en az bir defa bebek bezi isiliği geçirmesinde önemli bir faktördür.

Bebek bezi isiliğinin etkili önlenmesi ve tedavisi, sık bez değiştirme, krem sürme, Prima gibi süper emici bez kullanımı ve cildi her bez değiştirmede iyi bir temizlik için Prima Hassas Ciltler İçin Islak Havlu gibi ıslak mendillerin kullanımını gerektirir.

Hassas ve etkili temizleme, isdiliği ortadan kaldırmaya ve cildin pH derecesini düzelterek sonlanmasına destek olur.

Su ve el bezinin temizliğin altın standardı olarak görülmesine karşın, suyun yağlı maddeleri ciltten kolayca silemeyeceğini ve suyun kendi başına pH dengeleyici bir özelliği olmadığını hatırlamak önemlidir.

Hatta su cilt fizyolojisini zamanla olumsuz yönde etkileyebilir ve ıslak mendiller gibi diğer temizlik yöntemlerinden daha fazla avantaj sağlamaz. Buna ek olarak el bezlerinin veya süngerlerin kullanılması bebeğin cildinde fazla sürtünme yaratabilir veya yıkanmadan tekrar kullanıldıklarında cildin kirlenmesine ve tahrişine yol açabilir.

Çerez Onayı