Bebeğimin külot bezinin içeriğinde neler var?

Bebeğinizin cildinin kuru ve sağlıklı kalmasını sağlamak için Prima uzmanları bezin her bir içeriğini güvenlik profili ve mükemmel performans değerlendirmesi yaparak dikkatlice seçer.

GÜVENLİK SÖZÜ

Tüm Prima ürünleri ve bileşenleri, bebeğin cildine temas etmeden önce kapsamlı güvenlik ve performans değerlendirmelerinden geçmektedir. Güvenlik süreci ve Prima ürünlerinde bulunmayan bileşenler hakkında daha fazla bilgi edinin.

Biliyor muydunuz...Prima, bebeklerin mutlu ve sağlıklı gelişiminin, ancak büyüdükleri dünyaya önem vererek mümkün olabileceğini düşünüyor. Ürünlerimizin ve ürün ambalajlarının çevresel izlerini azaltmak için sürekli olarak inovasyon yapıyoruz. Çevresel sürdürülebilirlik sözümüz hakkında daha fazla bilgi için, buraya göz atın.

 • Nedir?

  Termoplastik polimerlerden yapılmış yapışkanlar, bebek bezi içerisindeki malzeme katmanlarını bir arada kalmasını sağlamak için kullanılır. Yapışkanlar bebeğin cildiyle temas etmez. Tüketici beklentilerine cevap olarak bazı malzemelerin (bebeğin cildine temas etmeyen yapışkanlar) kokusunu iyileştirmek için tedarikçilerimizle birlikte çalıştık. Bebek bezlerindeki bebeğin cildine temas etmeyen yapışkan malzemelerin kokusunu iyileştirmek için kullanılan maddeler tamamen seçilmiş, kullanım güvenliği açısından kapsamlı bir şekilde değerlendirilmiştir. Bebeğin derisine temas etmez.

  Biliyor muydunuz?

  Yapıştırıcı malzemeler, birçok tüketici ürününde yaygın olarak kullanılır.

 • Nedir?

  Sıvıyı emmeye yardımcı olmak için çevresel sorumluluk bilincine sahip kaynaklardan elde edilen odun hamurundan üretilen yumuşak, kabarık liflerdir. Bebek bezinin süper emici tabakasının önemli bir bileşenidir. Selüloz idrar ve sıvı kakayı emer ve içinde hapseder.

  Biliyor muydunuz?

  Prima Bebek Bezleri klor içermez. Bezlerdeki lifleri saflaştırmak için klor içermeyen doğal bir işlem kullanılmaktadır.

 • Nedir?

  Elastik malzemeler beze esneklik kazandırması ve bezin bebeğin bedenine daha iyi uyum sağlaması için kullanılan esnek malzemedir. Hiçbir Prima ürünü lateks doğal kauçuk ya da sentetik kauçuk içermez, esneklik için tamamen farklı bir teknoloji kullanılıyor.

  Biliyor muydunuz?

  Tekstil endüstrisinde genellikle kumaşlarda, bebek çorapları veya giysileri de dahil olmak üzere, giysilerde ve çoraplarda kullanılmaktadır.

 • Nedir?

  Prima Bebek Bezlerinde kullanılan pigmentler güvenlidir. Eğlenceli tasarımlarda ve bezin farklı özelliklerini belirtmek için kullanılan renk vericiler hassas ciltler için uygundur. Ciltle temas halinde bile cilde nüfuz etmezler, bezlerimizde boya kullanmıyoruz.

  Biliyor muydunuz?

  Pigmentler, gıda ambalajları, renkli kontakt lensler, tekstil ürünleri, oyuncaklar, kağıtlar, tebeşir ve boya kalemi gibi geniş bir yelpazede yaygın olarak kullanılmaktadır.

 • Nedir?

  Tüketici ürünlerinde güvenli kullanım geçmişi olan yumuşak, yüksek performanslı elyaflardır. Bebeğin rahatlığı ve bez performansı için bebek bezlerinde kullanılır.

  Biliyor muydunuz?

  Polipropilen ve polietilen, spor giysilerde ve çeşitli kişisel bakım ürünlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

 • Nedir?

  Islaklığa maruz kalması durumunda tepki veren bir malzemedir. Bu malzeme şeridi, sıvıyla temas ettiğinde renk değiştirir ve ebeveynlere bebek bezinin değişmesi gerektiğini bildirir.

  Biliyor muydunuz?

  Fen bilgisi dersinde öğrendiğiniz pH ölçeğine benzeyen şerit, sıvı beze değdiği anda renk değiştirerek haber verir.

 • Nedir?

  Yumuşak lif haline getirilen polyester, bebeğinize rahatlık sağlarken, aynı zamanda ıslaklığı emmeye de yardımcı olur.

  Biliyor muydunuz?

  Polyester giysilerde, mobilyalarda, yastık ve tıbbi giysilerde de kullanılır.

 • Nedir?

  Süper Emici Polimerler (SAP) olarak da adlandırılan bu bileşen, kuruduktan sonra şeker gibi görünen küçük şeffaf granüllerden oluşur. Sıvıyı emdiğinde, yeniden ıslanmasını önlemek ve bebeğinizin altını kuru tutmak için sıvıyı hapseden bir jel halini alır. 400'ü aşkın araştırma, yanlışlıkla yutulsa bile güvenlik riski taşımadığını göstermiştir.

  Biliyor muydunuz?

  Tek bir granül, ağırlığının 30 katına kadar sıvı emilebilir!

 • Bu ne?

  Nem koruması için kişisel bakım ürünlerinde de yaygın olarak kullanılır. Prima Bebek Bezlerindeyse, cilt sağlığını korumaya yardımcı olan losyonun bir parçasıdır. Prima ürünlerinde eczacılıktaki en üst seviye saflaştırılmış petrolatum kullanıyoruz.

  Biliyor musun?

  Petrolatum, dudak balsamı ve tıbbi cilt sağlığı ürünleri gibi birçok üründe kullanılır.

 • Nedir?

  Stearil alkol, etil alkol veya kurutucu özelliği olan diğer alkol türleriyle aynı değildir; stearil alkol emülsiyon özelliklerinden ötürü yaygın şekilde kullanılır. Stearil alkol bebek bezlerindeki losyonun cildin sağlıklı kalmasına yardımcı olmak için eklenen bir bileşendir.

  Biliyor musun?

  Bebek cildi temizleme ürünlerinde ve pişik kremlerinde bulunur. Aynı zamanda ilaç ve gıda endüstrisinde de kullanılmaktadır.

 • Nedir?

  Cildin nemini korumaya yarayan, yağa benzeyen bir bileşendir. Bebek bezinde bulunan losyonda aloe özütünü desteklemek için kullanılır. Uzun bir güvenli kullanım geçmişine sahiptir.

  Biliyor muydunuz?

  İlaç ve kozmetik ürünlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

 • Nedir?

  Aloe Vera olarak da bilinen Aloe Barbadensis'in yapraklarından gelen, yaygın olarak bilinen bir özüttür.

  Biliyor muydunuz?

  Aloe Barbadensis Leaf Extract, nemlendirici kremler ve sabunlar gibi kozmetik ürünlerde yaygın olarak kullanılır.