Prima® Ürünlerinde Hangi Bileşenler Bulunmaz?

Prima olarak önceliğimiz bebeğinizin mutluluğu ve sağlıklı gelişimidir. İşte bu yüzden, Prima Bebek Bezleri, Islak Havluları ve Prima Külot Bezlerindeki bileşenler Prima Güvenlik Sözü'ne bağlı kalarak imal edilir. Prima ürünlerinde bulunan tüm bileşenler, kapsamlı değerlendirmelere tabi tutulur ve güvenli oldukları kanıtlanmıştır. Kullandığımız bileşenler çoğu bebek bezi ve ıslak havlularda ortaktır ve her gün dünyada 25 milyon bebek tarafından güvenle kullanılmaktadır.

GÜVENLİK SÖZÜ

Prima Güvenlik Sözü:

  • Check Bebeğinizin mutluluğu ve sağlıklı gelişimi en büyük önceliğimizdir
  • Check Tüm Prima ürünleri ve bileşenleri, bebeğinizin cildiyle temas etmeden önce dermatolojik olarak test edilerek kapsamlı güvenlik ve performans değerlendirmelerinden geçer.

Güvenlik Sürecimiz: Prima Ürünlerinin Güvenli ve Nazik Olmasını Sağlamak

Yeni bir bezin geliştirilme aşamasının başında, bebek ürünlerinde kullanımı güvenli bileşenler seçiyoruz. Prima üretimin her aşamasında, tüm bileşenleri, materyalleri, süreci ve son ürünü, bebekler için güvenli ve nazik olup olmadığına dair kapsamlı değerlendirmelere tabii tutar. Dünyanın önde gelen kuruluşları tarafından belirlenen kapsamlı ve en katı global güvenlik standartlarını uyguluyoruz.

Jennifer Counts, Ph.D.

“Prima’da bebeklerin sağlığına ve güvenliğine öncelik veriyoruz. Prima bilim insanı ve eğitimli bir toksikolog olarak, ürünlerimizin güvenli, bebek cildiyle uyumlu ve performans açısından etkili olmasını sağlamak için yorulmadan çalışıyoruz. İki kız çocuğunun annesi olarak bu taahhüdün güvenlik açısından önemini çok iyi anlıyorum. Güvenlik ve uygunluk konusunda Prima’ya güveniyorum.”

Jennifer Counts, Ph.D.
Prima bilimadamı ve anne

Prima Ürünlerinde bulunmayan içerikler

Prima Bebek Bezlerinde ve Islak Havlularında bulunmayan içeriklerle ilgili olarak anne ve babalardan gelen sorulara cevap bulmak için bir liste hazırladık.*

Prima ürünleri ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen SSS sayfamızı ziyaret edin veya 08502200911 numaralı telefondan bizimle iletişime geçin.

-Bisfenol A (BPA)

-Dioksinler

-Dispers Boyalar

-Elemental Klor

Prima Bebek Bezlerinde klor bulunmaz. Lifleri saflaştırmak için klor içermeyen doğal bir yöntem kullanılır.

- Etanol/Alkol

Bebek bezleri, külot bez ve ıslak havlular etanol ve izopropil (veya etil alkol) içermez. Bu alkol türleri bebeğin hassas cildini kurutabilir.

- Doğal Kauçuktan Lateks

- Kurşun ve Cıva gibi ağır metaller

- Organotinler

- Polisiklik Aromatik Hidrokarbonlar (PAH)

- Tarım ilacı

- Parabenler (aşağıdaki koruyuculara bakın)

- Fenol

- Polivinil Klorid (PVC)

- Özel Koruyucu Maddeler

Prima bebek bezlerinde koruyucu maddeler kullanılmaz. Islak Havlularda bulunan koruyucularıysa dikkatle seçiyoruz; MIT veya CMIT kullanmıyoruz; formaldehit veya formaldehit ayırıcılar; parabenler; kuaterner amonyum bileşikleri (QAC'ler); ve triklokarban veya triklosan ürünlerimizde bulunmamaktadır.

*Bu maddelerin bazıları günlük ortamınızda bulunmaktadır ve bebek bezlerinden içtiğiniz suya kadar günlük olarak evlerinizde tükettiğiniz/kullandığınız ürünlerde eser miktarda bulunabilir.

Çerez Onayı