Bir Prima Bebek Bezinde Neler Var?

Bir Prima Bebek Bezinin içinde neler var

Bir anne olarak bebek bezlerinde en önemli şeyin, bebeğinizi kuru ve konforlu tutmaya yardımcı olması olduğunu bilirsiniz. Bebek bezlerinin nasıl yapıldığını ve her gün kullandığınız bu ürünleri bu kadar güvenilir kılmak için hangi malzemelerin kullanıldığını merak edebilirsiniz.

Prima, Bebekleri Düşünerek Tasarlanmıştır

1961'de P&G mühendisi ve araştırmacısı Victor Mills'in daha iyi bir tek kullanımlık bebek bezi tasarlamak için bebek torunundan ilham almasından bu yana bebek bezleri çok yol kat etti.

Bugün Prima bebek bezleri ve külotları, her gün oyun oynayıp uyudukça bebeğinizle birlikte hareket eden yumuşak, hava alan malzemelerden üretilmektedir. Çoğu modern tek kullanımlık bebek bezi gibi Prima da katmanlı bir yapıya sahiptir, bu da sıvının bebekten uzağa emici merkeze aktarılıp dağıtılmasını, burada bebekten uzak tutulup onun konforlu ve kuru kalmasını sağlar.

Bebek Bezleri Nasıl Çalışır

  • Bir bebeğin idrarı önce üst tabaka adı da verilen koruyucu bir iç katmandan geçer. Prima'nın üst tabakasında bebeğin cildini ıslaklıktan koruyarak sağlıklı tutmaya yardımcı olan yumuşak losyonlu ince bir katman vardır.

  • İdrar daha sonra hem yumuşak hem de sıvıyı hızla emme ve bebeğin cildinden uzaklaştırmada son derece etkili kumaş benzeri polyester fiberlerden yapılmış emici tabakadan geçer.

  • Dağıtıcı tabaka idrar akışını yakalar ve bebek bezinin depolama tabakası olan emici merkeze aktarır.

  • Dağıtıcı tabaka idrar akışını yakalar ve bebek bezinin depolama tabakası olan emici merkeze aktarır.

  • Arka katman olarak da bilinen bezin dış tabakası, hava alan bir film üzerine yerleştirilen ve ıslaklığın bebeğin yatağına veya kıyafetlerine taşmasını önlemeye yardımcı olan yumuşak kumaş benzeri fiberlerden yapılmıştır.

Biliyor musunuz? Yıllar içinde süper emici jelin kullanımına başlanmasıyla pişiklerin sıklığı ve şiddeti önemli ölçüde azalmıştır, bu da bebeğin konforunu artırır ve bebeğin yumuşak cildini sağlıklı tutmaya yardımcı olur.

Süper Emici Jel

Emici jel malzemesi, tüm Prima bebek bezlerinin önemli bir bileşenidir. Islaklığı emmek ve bebeğinizi kuru tutmak için Prima bebek bezlerinin merkezinde kullanılır. Süper emici jel bebek bezleri, hijyenik pedler ve gıda ambalajı dahil çeşitli tüketim ürünlerinde 1980'lerden bu yana geniş kapsamlı olarak kullanılmaktadır.

Süper emici bebek bezleri ıslaklığı yakalayıp bebek cildinde uzak tutarak önemli cilt sağlığı faydaları sunar, cildin daha kuru ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur.

Prima bebek bezlerine eklendiği noktada süper emici jeller, bir şeker gibi kuru ve tanelidir, ama sıvıyı emdikçe jel haline dönüşür. Öyle ki kendi ağırlığının 30 katına kadar sıvıyı hapsedip ıslaklığın bez yüzeyine ulaşmasını önler ve bebekleri daha kuru tutmaya yardımcı olur.

Jel bebeğimin cildine temas ederse ne olur?

Bazen bebeğin cildinde veya yatağında bezden gelen küçük jel topakları görebilirsiniz, ancak jel zehirli değildir ve bebeğe zarar vermeyecektir. Ciltte görünen jel, bebeğinizin cildini nazikçe silerek kolaylıkla temizlenebilir.

Jel, bebeğimin bezinde güvenli mi?

Bebek bezlerimizdeki tüm malzemeler ve bileşenlerde olduğu gibi Prima, bu bileşenin de güvenliğini değerlendirmek üzere testler yapar – çok sayıda kanıt, bu jelin bebek cildi için güvenli olduğunu göstermektedir.

Endüstri genelinde süper emici jellerin güvenliği, bir kişinin temas edebileceği her türlü durumda – cilt temasından bebekler ya da evcil hayvanlarca yanlışlıkla yutulmasına kadar çeşitli şekillerde 400'ü aşkın tüketici güvenlik testinde kanıtlanmıştır. Her bir çalışma tutarlı bir şekilde bu malzemenin güvenli olduğunu ortaya koymuştur.

Prima Bebek Bezlerindeki Renkler

Bazı Prima bebek bezleri, beze daha kumaş benzeri bir görünüm kazandırmak için renkli tasarlanmıştır. Bazı boyalar alerjiye neden olabileceğinden Prima bu renkler için boya değil pigmentler kullanır. Kullandığımız pigmentler alerjiye neden olmaz ve cilt dostudur. Bunlar aynı zamanda başka tüketim ürünlerinde, kontak lenslerde ve gıda ambalajlarında da kullanılır.

Prime Bebek Bezleri ve Esanslar

Dünyanın çeşitli yerlerinde anne-babalara bebekleri için hangi ürünleri tercih ettiklerini sorduk; yumuşak, bebek gibi kokan bebek bezlerini tercih ettiklerini söylediler. Parfümler, her bir bebek bezinde çok düşük seviyelerde kullanılır ve cildi tahriş etmemeleri, cilt alerjilerine veya hassasiyetine neden olmamaları için dikkatle seçilip değerlendirilmişlerdir.

Esanslı bebek bezleri pişiğe neden olabilir mi?

Klinik araştırmalarımız, esans içermeyen bebek bezlerine kıyasla esanslı bez kullanan bebeklerde pişik riskinin artmadığını göstermiştir. Güvenlik bilim insanlarınca desteklenen yıllara dayanan araştırmalar ve ayrıca pazar deneyimleri, esansımızın güvenlik profilini tasdik etmiş ve alerjiye neden olmadığını, cildi tahriş etmediğini ve pişiğe yol açmadığını doğrulamıştır.

Prima bebek bezlerine neden esans ekliyorsunuz?

Anne-babalar bize kokusuz bebek bezlerinden ziyade yumuşak, bebek gibi kokan bezleri tercih ettiklerini söylemiştir.

Bu esans bebeğim için güvenli mi?

Prima bebek bezlerindeki tüm parfümler üreticileri tarafından kapsamlı güvenlik değerlendirmelerine tabi tutulmuş, ardından tarafımızca bağımsız bir güvenlik değerlendirmesine sokulmuştur. Klinik araştırmalar ve milyonlarca bebeğin yıllarca pazarda kullanımı, Prima bebek bezlerindeki esansların bebeğiniz için güvenli olduğunu göstermiştir.

Bağlılığımız

Bizim için bebeğinizden daha önemli hiçbir şey yoktur. İşte bu yüzden bebeğinizi korumanız ve ona özen göstermenize yardımcı olacak güvenli, yüksek kaliteli ürünler sunma konusunda bize güvenebilirsiniz. Her zaman olduğu gibi herhangi bir sorunuz, yorumunuz veya düşünceniz varsa dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çerez Onayı