Güvenlik Kontrolü; Prima Bebek Bezleri, Külot Bez ve Islak Havlular

Prima Bebek Bezleri, Prima Külot Bez ve Islak Havlular, kapsamlı testlerden geçerek güvenli olduğu kanıtlanmış malzemeler ile üretilmektedir. Bugün çoğu bebek bezi bu malzemelerle üretiliyor ve her gün 25 milyon bebek güvenle kullanıyor.

Prima'da herhangi bir değişiklik yaptığımızda, bebek bezleri ve ıslak havlularımızda halihazırda güvenle kullandığımız malzemeleri ya da yalnızca kapsamlı değerlendirmelerden geçmiş ve güvenli olduğu kanıtlanmış içerikleri kullanıyoruz.

Yaptığımız testlerin bir örneği de Prima Islak Havlular için cilt uyumluluğu ve hassasiyet testidir. Bu test, bebek cildinin üründeki losyona ve bitmiş ürün olan ıslak havlumuza nasıl tepki verdiğini doğrulamamıza yardımcı olur.

Bu test, cildi deterjan, parfüm, kişisel temizlik ürünleri, ter önleyici ürünler veya deodorantlar, kremler ve losyonlar dahil olmak üzere çeşitli ürünlere duyarlı olan yetişkinler üzerinde yapılır.

Islak havlunun içeriğindeki losyonu veya son ürünün küçük bir parçasını cilt üzerinde uygulayarak, damıtılmış su ya da tuzlu suya cildin verdiği tepkiye göre karşılaştırıyoruz. Yama testi yıllardır birçok tüketici ürünleri şirketi tarafından kullanılmaktadır. Yama testi çalışmalarımızda, Prima Islak Havlularının cilde karşı su kadar hassas olduğunu ve tahrişe neden olmadığı sürekli olarak kanıtlanmaktadır.

Klinik çalışmalar yetişkinler üzerinde yapılsa da uzmak ekibimiz ürünlerimizin gerçek hayatta bebekler üzerinde kullanımı sonucu yaşanan tecrübeleri yakından takip etmektedir. Son on yılda, Prima Islak Havlularının hassas ciltli bebekler için dahi güvenli, etkili ve yumuşak olduğunu gösteren çalışmalar ve analizler yayınlandı. Dermatologlar tarafından yapılan araştırmalarımıza göre, Prima Islak Havlular cilde karşı saf su ve Prima Bebek Bezleri kadar hassastır.

2001 yılında Avrupa Dermatoloji ve Veneroloji Akademisi Dergisinde yayınlanan bir çalışmada, şiddet derecesi 0 (yok) ile 3 (ciddi) arasında değerlendirilen diğer maddelere kıyasla Islak Havlular düşük skorlar elde etti (mendiller için 0.831, su ve temizlik malzemeleri için 1.019).

Prima'nın kapsamlı güvenlik testindeki son adım, ürünlerimizi evde kullanan ebeveynlerin güvenlikle ilgili yorumlarını almak, kaydetmek ve takip etmektir.

Ürünlerimizi kullanan anne ve babaların, ürünlerimiz hakkındaki yorumlarını almak istiyoruz. Tüketicilerimizin aramalarına ve e-postalarına cevap veren müşteri memnuniyeti konusunda eğitim almış uzman bir ekibimiz var. Ebeveynlerin endişelerini fark edebilmemiz, ürün kalitesini daima en yüksek seviyede tutabilmemiz ve tüketici memnuniyeti standartlarımızı korumamız için geri bildirimimiz büyük önem taşıyor.

Kalite ve ürün geliştirme uzmanlarımız, tüketicilerden gelen geri bildirim, kalite kontrolleri ve ürün geliştirme döngüsü devamlı kılmak için müşteri memnuniyeti ekibimizle yakın temas halindedir.

Sorularınız ve geri bildirimleriniz için Tüketici İlişkileri merkezimizle 08502200911 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Teşekkürler!

Çerez Onayı