Prima® külot bez nasıl çalışır ve içeriğinde ne bulunur?

Ebeveynler olarak, bebeğinizi kuru tutan ve dünyayı keşfetmesine izin veren %100 güvenli ve konforlu bir külot bez istediğinizi biliyoruz. Prima® ebeveynlerden aldığı ilhamla 50 yıldır performans ve konforun yanında güvenliği de göz onunda bulundurarak külot bez tasarlıyor.

Prima® külot bez kalitesini ve güvenilirliğini, külot bezde bulunan ve de bulunmayan tüm bileşenlerin seçimlerinden, külot bezin nasıl çalıştığına dair her şeyi öğrenin.

Şeffaf bir iletişimle sunduğumuz %100 güvenli bileşenler

Bileşenler Prima® külot bezin bir parçası haline gelmeden önce, titiz bir seçimden geçerler.

Uzmanlarımız, seçilen bileşenlerin ve üretimin son aşamasındaki bebek ürünlerinin güvenliğini doğrulamak için pediatristler, pediatrik dermatologlar ve toksikologlarla işbirliği içinde çalışmaktadır.

Kullandığımız tüm bileşenler dermatolojik olarak test edilmiştir ve AB Tüketici Güvenliği Bilimsel Komitesi’nin, maddelerin güvenli kullanımı ile ilgili SCCS/1564/15 no’lu güvenlik gerekliliklerine sıkı bir şekilde bağlıdır.

Prima® ürünlerindeki tüm bileşenleri websitesinde listeler.

Prima® külot bez nasıl çalışır ve içeriğinde ne bulunur?

Prima® külot bezin her bir bileşenin kendine özgü bir işlevi vardır fakat hepsi aynı amaca hizmet eder: Bebeğinizin rahatı ve güvenliğinin yanında en iyi performansı sunmak.

Dış tabaka
Eğlenceli Tasarımlar
Esnek bacak bölgesi
Nemlendirici Losyon
Üst tabaka
Emici merkez
360° esnek bel bandı
Kolay yırtılan yan bantlar
pampers pants

Emici merkez: Burası Prima® teknolojisinin çekirdeğidir! Nemi emerek bebeğinizin cildinden uzak tutar, cildin sağlıklı ve kuru kalmasını sağlar.

İşte emici çekirdeğimizde bulunan tüm bileşenler:

 • Süper emici jel: Bu bileşen ağırlığının 30 katına kadar emme gücüne sahip olan ve tek kullanımlık bebek bezlerinde bulunan ortak bir malzemedir! Sadece birkaç saniye içinde sıvıyı emerek hapseder. Süper emiciler tamamen güvenlidir ve kimyasal reaksiyona girmezler. Bu bileşenin cilt ile olası temasına dair 300 binden fazla külot bez üzerinde 400'ü aşkın araştırma yapılmıştır.

 • Selüloz: Nemi emen doğal bir malzemedir. Prima®'da kullanılan selülozun tamamı sürdürülebilir kaynaklıdır. Sürdürülebilir selüloz kullanımı, Prima®'nın sürdürülebilir orman yönetimine bağlılığını gösterdiği bir yoldur ve Avrupa yönetmeliği No. 995/2010'un gerekliliklerini yerine getirir. Prima®, bebeğinize mükemmel rahatlık sağlayan yüksek performanslı bebek bezleri için benzersiz bir süper emici ve selüloz kombinasyonu geliştirdi. Süper emici ve selüloz kullanımı arasındaki doğru dengeyi bulmak, bebek bezinin hem kalın olmamasını hem de bebeğin bez içinde rahat hareket etmesini sağlar (ve böylece “ıslak kitle”den uzak durmasına yardımcı olur!).

 • Polipropilen ve polyester

360° elastik bel bandı: Bebeğin rahatlığı ve değişim kolaylığı için tasarlanmış yumuşak, iç çamaşırlarındakine benzer bir bel bandıdır. Giysilerde de bulunan yumuşak polipropilen liflerden ve lastiklerden yapılmıştır.

Kolay yırtılan yan bantlar: Prima® külot bezin atılmasına yardımcı olan yapışkan bir banttır. Külot beze yapışmasını sağlayan polipropilenden ve yapıştırıcıdan oluşur.

Üst tabaka: Bebeğinizin cildini yumuşak ve kuru tutmak için nemi bezin içine çeker. Bebeğinizin cildiyle temas eden üst tabaka, bebeğin cildinin yumuşak kalması ve rahat etmesi için polipropilen lifler içerir.

Dış tabaka: Burası bebek bezinin arka kısmıdır. Nemin yatağa ya da bebeğin kıyafetlerine aktarılmasını engeller. Yumuşaklık ve rahatlık için, dış kısmında polietilen ve iç katmanında polipropilenden oluşur.

Esnek lastikler: Bebek bezinin bebeğinizin vücut şekline ve bacaklarına uyum sağlayarak, rahatlığını arttırmaya ve sızıntıları önlemeye yardımcı olur. Prima®, alerjik olabilecek kauçuk veya lateks kullanmaz. Bunun yerine elastan ve polipropilenden üretilir.

Yapışkanlar: Bileşenleri bir arada tutmak ve sızıntıyı önlemek için kullanılır. Bebeğinizin cildiyle temas etmez. Prima® sadece solvent içermeyen yapışkan kullanır.

Tüketicilerimizin beklentilerine yanıt verebilmek adına, bazı yapışkanlarımızın kokusunu iyileştirmek için tedarikçilerimizle çalıştık. Materyallerin hepsi titiz bir seçimden ve ayrıntılı değerlendirmeden geçmektedir ve kullanım güvenliği kanıtlamıştır. Bebeğin cildiyle temas halinde değildirler. Bu malzemelerin hiçbirinde AB kozmetik düzenlemesinde bulunan 26 alerjen kullanılmamaktadır.

Losyon*: Bebeğinizin cildini korumak ve bebek bezi isiliği riskini azaltmak için, bezin üst tabakasına patentli bir koruyucu losyon yerleştirilir. Bu losyondaki bileşenler Avrupa yönetmeliklerine uygundur.

 • Saf Vazelin (Petrolatum): “Petrolatum, 100 yılı aşkın bir süredir dermatolojide yaygın olarak kullanılan, güvenli ve zararsız bir nemlendirici olan, popüler marka Vaseline® adıyla bilinen üründen başka bir şey değildir. (…) Yenidoğanda bebek bezi döküntüsü riskini azaltmak için yaygın olarak kullanılmaktadır. ” diye açıklıyor Bordo CHU Hastanesi Pediatrik Dermatoloji Müdürü Dr. Alain Taïeb. İlaç sınıfında saflaştırma işleminden geçer ve bebekler için tamamen güvenlidir.

 • Yumuşaklık için Aloe barbadensis (Aloe Vera) yaprağının ekstresi.

 • Dezenfeksiyonla mücadele etmek için ilaç endüstrisinde kullanılan ve yağlı madde olan sıvı parafin.

 • Nemlendirici özellikleri için, stearil alkol denilen ilaç endüstrisinde yaygın olarak kullanılan bir emülgatör.

*Kullandığınız bebek bezinde losyon olup olmadığını kontrol etmek için ürün etiketini okuyun.

Eğlenceli çizimler: Bebek bezlerinin dışında bulunan sevimli çizimler hem bebekleri hem de ebeveynlerini eğlendirmek içindir! Suda çözünmez ve böylece cilde nüfuz etmezler. Cilde karşı duyarlı pigmentler içerir.

Islaklık göstergesi: (sadeceXX serisinde bulunur) Çoook rahattır! Bebeğinizin bezini değiştirmenizin zamanı geldiğinde, ıslaklık göstergesi renk değiştirerek sizi uyarır! pH'taki değişikliklere tepki veren sarı bir şerittir. Bebeğin idrarı ile temas ettiğinde maviye döner.

Elastan, polyester, polipropilen… bunlar nedir?

Prima® külot bezde bulunan tüm lifler de yetişkin ya da bebek giysilerinde de bulunabilir! Bu bileşenler, Prima®külot bezin konforuna ve performansına katkıda bulunan belirli özelliklere sahip teknik liflerdir.

 • Polipropilen, külot bezin bebek cildiyle temas eden tüm kısımlarına yumuşaklık verir ve bebeği rahat hissettirir. Son derece dirençli bir liftir; parçalanmaz ve bu yüzden “topaklanma” oluşumunu ve sürtünmeyi önler.

 • Polyester, nemi külolt bezin tamamına nemi yaymaya yardımcı olur. Spor giysilerde de yaygın olarak kullanılmaktadır.

 • Polietilenin iki önemli özelliği vardır: Hem suyu emer, hem de nefes alır. Klinik olarak test edilen bileşen, sızıntıları önler ve mikro havalandırma kanalları sayesinde cildin yumuşak ve kuru kalmasına yardımcı olur.

 • Elastan, birçok kumaşta bulunan elastik bir liftir ve muhtemelen hamileyken giydiğiniz giysilerin çoğunda vardı! Elastik özelliği sayesinde, bebeğin cildinde iz kalmasını ve sızıntıları önlerken, bebek hareketlerine uyum sağlayarak bebek bezinin mükemmel şekilde yerinde kalmasına yardımcı olur. Bu lifler, bebek bezinin merkezine nemi çekmek ve bakterilerin çoğalmasını önlemek için etkili bir şekilde bir araya getirilmiştir.

Bebeğiniz için %100 güvenli bebek bezleri ve külot bez tasarlayabilmek adına, içeriğine bazı bileşenleri eklemiyoruz.

Prima® ürünleri, güvenli olmayan hiçbir bileşeni içermez. Bebeğinizin güvenliği her zaman en önemli önceliğimizdir.

Bebek bezlerimize aşağıdaki maddeleri eklemiyoruz:

 • Koruyucular. Prima®, bebek bezlerinde koruyucu madde ve ayrıca şu maddeler kullanılmaz: formaldehit veya formaldehit ürünleri; MIT veya CMIT; parabenler; fenoksietanol; kuaterner amonyum bileşikleri (QAC'ler); triklokarban veya triklosan.

 • Bisfenol A (BPA), dioksinler, dağılmış renklendiriciler, elementel klor, etanol, ağır metaller (kurşun ve cıva gibi), organotinler, parabenler, pestisitler, fenol, polivinil klorür (PVC), Polisiklik Aromatik Hidrokarbonlar (PAH).

 • Bazen alerjik olabilen doğal lateks ve kauçuk.

Bu maddelerden bazıları çevremizde mevcuttur ve bu nedenle çocuk bezlerinden, musluk suyuna ve yiyeceklere kadar çok çeşitli yerlerde izlerine rastlanabilir.

Prima® külot bez hakkında herhangi bir sorunuz varsa, SSS sayfamıza göz atın veya 08502200911 numaralı telefondan Müşteri Hizmetleri'ni arayın.

*Bazı bebek bezlerimiz losyon içerir

 

Çerez Onayı