Çocuk aktiviteleri: Arkadaşlar ve etkileşim

Çocuğunuzu ne kadar severseniz sevin, onun için diğer çocuklarla beraber olmanın heyecanının yerini hiçbir şey tutamaz. Henüz anaokulu veya çocuk yuvasında değilse, onun kendi yaşındaki çocuklarla düzenli olarak etkileşimde bulunması için başka yollar da vardır.

Sınıflar ve Planlanmış Aktiviteler

Çocuğunuzun meşgul ve uyarılmış olması sizin de lehinizedir.  Yeni yürümeye başlayan çocuklar için pek çok müzik, sanat, yüzme ve jimnastik sınıfı bulunmaktadır ve bunlar size kendi bölgenizdeki diğer ebeveynler ile tanışma fırsatı bile verebilir!

Oyun grupları ve sabah kahveleri

Yerel bir oyun grubu arayın veya aynı yaşta çocukları olan diğer ebeveynler ile bir sabah kahvesi ayarlayın.  Her hafta veya ay bu randevuları farklı bir kişinin evinde gerçekleştirebilirsiniz, bu da kaynaşmaya yardımcı olacak ve çocuklar yeni oyuncaklarla oynamaya ve farklı ortamlarda bulunmaya bayılacaktır.  Aynı zamanda farklı ebeveynlik soruları ve mücadeleleri konusunda yardım ve tavsiye almak için harika bir yoldur!

Çalışan Ebeveynler

Sizin ve bebeğinizin birlikte kaliteli zaman geçirebileceği ve hatta diğer çalışan ebeveynler ile tanışabileceğiniz hafta sonu kursları arayın. Bu aynı zamanda hafta sonları çocuklarıyla eğlenceli ve planlanmış aktiviteler arayan ve anneye dinlenme molası vermek isteyen babalar için de iyi bir seçenektir.

İyi bir okul öncesi seçme

Okul öncesi seçme konusunda önceden plan yapmalısınız. İyi programların çoğunda bekleme listeleri bulunur ve çocuğunuz için doğru ortamı bulmak zaman alabilir. Her bir seçeneği ziyaret ederek okulun sizin ve çocuğunuz için işe yarayıp yaramadığını anlayacak kadar uzun zaman geçirin.

Çerez Onayı