26 haftalık gebelik

26 haftalık gebelik: Bebeğinizin gelişimi

Nefes alma alıştırması. Bu haftada bebeğinizin burun delikleri açılmaya başlamıştır, bu da bebeğinize, bu yeni gelişen kasları ve akciğerleri kullanarak nefes alma alıştırması yapma şansı verir. Elbette içine çekebileceği bir hava yoktur, ama bebek bunun yerine amniyotik sıvıyı "solur" ve "verir".

Bebeğiniz emiyor. Bebeğinizin emme refleksi o kadar güçlüdür ki eli yüzüne yaklaşırsa parmaklarını emebilir. Ultrason genellikle rahimdeki bebeklerin başparmaklarını emdiğini gösterir.

Tutmacı Kavramacı. Parmağınızı bir yenidoğana uzatırsanız ne kadar güçlü bir şekilde kavradığına şaşıracaksınız. Bebeğiniz, şimdiden o sımsıkı kavramanın alıştırmalarını yapıyor. Bebeğinizin en sevdiği oyuncağı da göbek bağıdır, ama merak etmeyin: bağ tüm bunlara dayanabilir!

embryoimage-week26-700_no_text

İLGİLİ GEBELİK ARAÇLARI

Bebek isimleri - araç ikonu

Bebek isimleri sözlüğü

Cinsiyete göre filtrele:

Kız

Erkek

Üniseks

Temaya göre filtrele:

Mavi

Yeşil

Mor

Kırmızı

26 haftalık gebelik: Gebelik belirtileri

Atıştırma molası. Siz ne zaman atıştırırsanız bebeğiniz de o zaman atıştırır, bu yüzden ne zaman ve ne yediğinize dikkat edin. Düşük kan şekeri başınızın dönmesine, sersemlemenize ve kendinizi yorgun hissetmenize neden olabilir, bu nedenle dengelemek için küçük ve sık öğünler yiyin.

Ateşli anne. Baharatlı yiyeceklere alışıksanız hayhay buyurun yiyin. Bununla birlikte ilk defa acı gıdalar denemek midenizin bozulmasına neden olabilir, bu yüzden yeni mutfaklarda maceraya girmeden önce dikkatli olun.

Bunları biliyor musunuz? Bebeğinizin gözleri ne renk? Her ne kadar gözün iris kısmı (renkli parçası) oluşmuş olsa da henüz renklenme yoktur, bu nedenle göz rengini tahmin etmek için daha çok erkendir. Hatta bebeğiniz doğduktan sonra bile 6 aya kadar göz rengi değişebilir.

26 haftalık gebelik: Kontrol listesi

  • Ne kadar ve hangi sıklıkla yemek yediğinize dikkat edin.

  • Çantanızda meyve ya da yoğurt gibi küçük ve taşınabilir yiyecekler bulundurun.

  • Yaklaşan doğumunuz için hastanenizden ya da doğum evinizden randevu alın.

  • Hamilelikle ilgili diğer haftalık ipuçları için üye olun:

Çerez Onayı