35 Haftalık Gebelik: Düşünülecekler, Bebek Gelişimi, Pozisyonu & Görüntüsü

35 haftalık gebelik: Bebeğinizin gelişimi

Demiriniz var mı? Bebeğiniz, vücudunuzdan emerek demir deposunu artırmaya devam eder, bu yüzden bu son üç ayda bol bol demir açısından zengin gıdalar tüketin. Bu demir emişinin büyük bir kısmı, doğumdan önceki son aylarda gerçekleşir.

Başlar ve ayaklar. Baş aşağı veya tepe üstü konum, doğum için ideal konumdur. Önce bebeğinizin poposu görünürse buna ters doğum adı verilir. İnanılmaz şekilde, uterusunuzdaki kısıtlı alana rağmen, minik akrobatınız doğumdan önce birkaç kere takla atabilir.

Doğuma az bir vakit kala, baby shower parti hazırlıklarıyla ilgili kapsamlı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

embryoimage-week35-700_no_text

İLGİLİ GEBELİK ARAÇLARI

Bebek isimleri - araç ikonu

Bebek isimleri sözlüğü

Cinsiyete göre filtrele:

Kız

Erkek

Üniseks

Temaya göre filtrele:

Mavi

Yeşil

Mor

Kırmızı

35 haftalık gebelik: Gebelik belirtileri

Sezaryen hakkında bilmeniz gerekenler. Sezaryenle doğum, annenin uterusuna ve karnına yapılan cerrahi bir kesikle bebeğin doğmasını sağlamaktır. Hangi koşullarda sezaryen gerekeceği ve prosedürün ne zaman yapılacağı ile ilgili olarak doktorunuza danışın.

GBS'nin ABC'si. Şu an ile 37. hafta arasında, doktorunuz, B grubu streptokok (GBS) bakteriler açısından test yapmak isteyebilir. Her ne kadar sizin için bir zararı olmasa da, bu, doğum sırasında bebeğinizde enfeksiyona neden olabilir. Testin kendisi basittir: doktorunuz vajinanızdan veya rektumunuzdan bir sürüntü örneği alır veya bir idrar örneğini test eder. Test sonucu pozitif çıkarsa doğum sancıları ve doğum sırasında entrevenöz (kolunuzdaki bir damardan) antibiyotik alabilirsiniz.

Bunları biliyor musunuz? Bebeğiniz doğum sonrası ilk manikürüne hazırlanıyor! O minik tırnaklar artık muhtemelen bebeğinizin parmaklarının ucuna ulaşmıştır ve ayak tırnakları da görünmektedir.

35 haftalık gebelik: Kontrol listesi

  • Doğum esnasında kullanılacak ağrı kesici ya da sakinleştirici ilaçlarla ilgili doktorunuza danışın.

  • Bu dönemde gerekli testler için doktorunuza danışın.

  • Baby shower için teşekkür notlarınızı hazırlayın.

  • Hamilelikle ilgili diğer haftalık ipuçları için üye olun:

Çerez Onayı