34 Haftalık Gebelik: Düşünülecekler, Bebek Gelişimi, Pozisyonu & Görüntüsü

34 haftalık gebelik: Bebeğinizin gelişimi

İniş başladı. Bebeğiniz erkekse testisleri artık skrotuma inmektedir. Bebeğinizin skrotumu doğumdan hemen sonra büyük görünüyorsa endişelenmeyin, bu şişlik ekstra sıvı yüzündendir ve yaklaşık bir hafta içinde inecektir.

Maviş bebek. Şu anda bebeğinizin gözleri mavi renktedir. Bebeğiniz doğumdan sonraki birkaç hafta boyunca ışığa maruz kalıncaya kadar iristeki renklenme süreci tamamlanmayacaktır.

embryoimage-week34-700_no_text

İLGİLİ GEBELİK ARAÇLARI

Bebek isimleri - araç ikonu

Bebek isimleri sözlüğü

Cinsiyete göre filtrele:

Kız

Erkek

Üniseks

Temaya göre filtrele:

Mavi

Yeşil

Mor

Kırmızı

34 haftalık gebelik: Gebelik belirtileri

Şov zamanı geldi mi? Büyük güne sadece birkaç hafta kalmışken doğum sancısı belirtilerine dikkat etmeye başlamanız iyi bir fikirdir. En sık görülen belirtiler; gittikçe kısalan aralıklarla meydana gelen düzenli kasılmalar, adet benzeri kramplarla birlikte bel ağrıları, suyunuzun “gelmesi” (su kesesinin patlaması) veya kan benzeri akıntıdır (rahim boynunuzun genişlemeye başladığını gösterir).

Doğum yapmadan günler hatta haftalar önce doğum sancısı belirtileri yaşamaya başlayabilirsiniz. Bunlardan herhangi biri gerçekleşirse derhal doktorunuzu arayın.

Doğum planınızı son haline getirme. Muhtemelen şu ana kadar doktorunuz, eşiniz ve doğumda bulunmasını istediğiniz akrabalarınızla isteklerinizi konuşmuşsunuzdur. Şimdi, doktorunuzun veya ebenizin hafızasını tazelemek ve ikinizin de hâlâ aynı fikirde olduğunu kontrol etmek için tercihlerinizi tekrar konuşmak üzere harika bir zamandır.

Bunları biliyor musunuz? Gebeliğin son haftalarında bebeğinizin kilo artışı tekrar yavaşlamaya başlayacaktır. Yeni doğan bebeğiniz bu hızla büyümeye devam etseydi ilk doğum gününe kadar 90 kiloya ulaşırdı!

34 haftalık gebelik: Kontrol listesi

  • Doğum belirtileri hakkında bilgi edinin.

  • Doktorunuzla doğum planınızı gözden geçirin.

  • Bebek bakımı ve emzirme hakkında kursa gidin ya da bolca okuyun.

  • Hamilelikle ilgili diğer haftalık ipuçları için üye olun:

Çerez Onayı