Torun Bakma Rehberi: Bebek Bakımı

Sonuçta geçen zaman içinde sağlık ve güvenlik uygulamalarında bazı değişiklikler oldu. Bu nedenle sizin için beslenme, uyku, bez değiştirme, araba koltukları, banyo, kıyafetler ve oyuncaklar konusunda bir Torun Bakma Rehberi hazırladık.

Bebeklerin emniyeti için artık yepyeni kurallar ve uygulamalar var. Önceleri en önemli şey bir gözünüzün sürekli bebeğin üzerinde olmasıydı. Şimdiyse öncelik, bebeklerin içinde bulundukları ortamı güvenli hale getirmek. Bu ekolü başlatan şey bebeklerin açamayacakları tip ilaç kapakları geliştiren ilaç firmaları oldu. Bu kapaklar sayesinde ilaçtan zehirlenen bebek sayısı ciddi oranda azaldı. Elbette ki hiçbir şey sizin onu kontrol etmenizin yerini tutamaz ama günümüzde artık bebekler için araba koltuklarından priz kapaklarına, hatta sürgü kilitli tuvaletlere kadar pek çok ürün var.

Sonuç olarak da günümüzde bebekler daha emniyetli ve daha sağlıklı yaşıyorlar. Ve günümüz koşturmacası içinde onların büyükanne ve büyük babalarına eskisinden daha çok ihtiyaçları var. Haydi sizde torununuza koşun ve ona sevginizi gösterin. 

Çerez Onayı