Bebeğiniz dengeli besleniyor mu?

Bebeğinizin beslenmesinden memnun musunuz?

Bu yaştaki bebekler büyük miktarlarda yemek yemezler, dolayısıyla dengeli bir beslenmenin sağlanması önemli.

Doktorunuzun rutin kontrolleri sırasında, bebeğinizin neler yediğini anlatın. Eğer bebeğinize, protein içeren et ve peynir, karbonhidrat içeren makarna ve pirinç, taze meyve ve sebzelerden yapılmış dengeli öğünler hazırlarsanız, beslenmesi muhtemelen başarılı olur. Bebeğinizin aldığı kilo doktorunuza çocuğunuzun yeterli beslenip beslenmediği konusunda fikir verir. Eğer bebeğinizin yeterince meyve ve sebze yemediğini düşünüyorsanız doktorunuz size vitamin desteği tavsiye edebilir.

Bilginize: Bebeğinize vitamin vermeden önce doktorunuza danışın. Bazı mineral ve vitaminlerden çok miktarda alınması doğru olmayabilir. Ve bebeğinize yetişkin vitaminlerinden vermemeniz gerekir. Bebekler için özel olarak formüle edilmiş vitaminler bulunur. 

Hızlı Öneri: Yerken huysuzlanan bebeğiniz için buz yaptığınız kabın bölmelerinde donduracağınız küçük yemek parçacıkları ilginç olabilir ve bu bölmelerdeki yemek miktarının az oluşu onu rahatlatabilir. Meyve parçacıkları, peynir küpleri, makarna parçaları, mısır gevreği ve pişmiş sebzeler, buzlukta saklayacağınız yemekler için iyi birer fikirdir. Titizlenen bebeklerin önlerine konan büyük yemek tabaklarından hoşlanmayabileceklerini unutmamak gerekir.

Çerez Onayı